27 травня з ранку у храми Одеси йшли ошатно вбрані містяни. У цей день, у День Святої Трійці в усіх храмах відбулися урочисті богослужіння. Митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел за традицією служив цього ранку в Свято-Троїцькому соборі на Катерининській вулиці. Храму на свято виповнилось 210 років з освячення! День святої Трійці ще називають днем зішестя Святого Духа — події, що сталася на п’ятдесятий день після Воскресіння Господнього. Звідси у Трійці назва П’ятидесятниця. У Біблії говориться, що саме в цей день, коли всі апостоли зібралися разом в Сіонській світлиці в Єрусалимі, на них зійшов Святий Дух. Він дав апостолам дар пророкувати та лікувати і благодать священства для влаштування Церкви на землі і проповіді Слова Божого по всьому світу. Цей день вважається днем народження Новозавітної православної Церкви.
З давніх-давен в свято П’ятидесятниці люди, приходячи в храм, приносили з собою перший урожай. Нині всі православні храми у цей день прикрашені скошеною травою і квітами — вони символізують оновлення душі і силу Святого Духа. Польові квіти, гілля та траву православні християни освячують в храмі, а потім прикрашають ними свої будинки.
Святкове богослужіння цього дня було особливо тривалим: служба в храмі на Трійцю за традицією включає в себе і Божественну літургію, і Велику вечірню. Крім того, в храмах здійснюється особлива служба з читанням уклінних молитов. Молився на колінах правлячий архієрей Одеської єпархії, разом з ним молилися віряни, вперше на колінах після Великодня. За церковним статутом від Пасхи до Трійці такі молитви не відбувались в знак того, що воскреслий Христос переміг смерть.
На Трійцю християни стають на коліна в знак смирення, показуючи, що сподіваються на допомогу Божу. Як не намагалися і не намагаються православну Церкву розколоти, віруючі знають, що Господь з нами. Зелень, якою на Трійцю прикрашені храми, — це символ життя. І християни прагнуть життя, життя вічного.