«Днесь радуется вси концы Вселенныя, днесь ликует земля Одесская: новый бо исповедник и чудотворец изрядный, слава и украшение Церкве Христовыя, преподобный Кукша, Престолу Божию предстоя, молится ко Творцу всех, да помилует Отечество наше, простит грехи наша и дарует нам прежде конца покаяние», — так молитовним зверненням 24-го грудня Свята Церква згадує преподобного Кукшу Одеського. З нагоди торжества Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, у співслужінні вікарних архієреїв і духовенства єпархії в Свято-Успенському чоловічому монастирі звершив святкову Божественну літургію.

У день святкування пам’яті одного з найбільш шанованих святих, святителя Спиридона Триміфунтського, правлячий архієрей Одеської єпархії Владика Агафангел звершив святкове богослужіння в новому Спиридонівському храмі міста, який зараз прикрашається.

День пам’яті святителя Миколая в народі асоціюється з передріздвяним часом, коли прийнято робити один одному подарунки. Цю традицію особливо люблять діти, адже їм нерідко не вистачає уваги і турботи з боку старших. Робити подарунки — добрий і світлий звичай, його не варто забувати або навмисне обходити стороною. Першим таким приємним сюрпризом нехай стає радість, якою можна завжди поділитися… У рамках святкових заходів до дня святого Миколая митрополит Агафангел відвідав село Маринівка, де привітав дітей, піднісши мудре пастирське слово і подарунки.

22 грудня в Свято-Успенському Одеському чоловічому монастирі відбулася традиційна святкова зустріч правлячого архієрея Одеської єпархії митрополита Агафангела з дітьми з сімей переселенців зі Сходу України, з багатодітних сімей міста Одеси, а також з дітьми з обмеженими можливостями та сиротами. Серед них були і маленькі родичі українського моряка Андрія Ейдера. Відбувся святковий концерт, після якого всі присутні отримали з рук Владики новорічні подарунки, м’які іграшки та інші святкові дари.

До свята святого Миколая єпархіальні відділи провели ряд благодійних акцій, під час яких вітали від імені Церкви і дорослих, і дітей. Так, з благословення Високопреосвященнішого Агафангела, спільними зусиллями молодіжного і соціального відділів відбулася щорічна благодійна акція «Поділися своєю добротою». Священнослужителі Одеської єпархії відвідали Одеський слідчий ізолятор, туберкульозний диспансер. Не позбавлені були уваги і діти з вадами слуху — духовенство і в їх дім принесло радість свята. 18 грудня в Одеському слідчому ізоляторі для ув’язнених було звершено Божественну літургію, після чого — панахиду за приснопам’ятним духівником Свято-Успенського Одеського чоловічого монастиря в тюремному храмі на честь ікони Божої Матері «Отрада и Утешение». Потім від Одеської єпархії ув’язненим були роздані продуктові набори. Також духовенство Одеської єпархії привітало дітей, що мають проблеми зі слухом. Свято відбулося в Болградській спеціалізованій школі-інтернаті та в школах № 91, № 97 і в дитячому садку № 113. А саме в день святого Миколая соціальний відділ Одеської єпархії відвідав протитуберкульозний диспансер, де подарував дітям подарунки і розважальну програму. Не тільки в свята, а протягом всього року Одеська єпархія опікує багато соціальних установ, не залишаючи без уваги знедолених.

Як стати щасливим? Як дізнатися і виконати своє призначення? Такі питання задає рано чи пізно кожен. За словами святителя Ігнатія Брянчанінова, сутність життя людини полягає в тому, щоб зцілити свою пошкоджену волю, з’єднати її з волею Божою, освятити цим з’єднанням. Воля наша, в стані гріха, ворожа волі Божої, вона по сліпоті своїй і у стані ворожнечі до Бога постійно силиться протидіяти волі Божої. Коли ж зусилля її лишаються безуспішними, вона приводить людину в роздратування, в обурення, в збентеження, смуток, нарікання, відчай. В зреченні від своєї волі для наслідування волі Божої полягає зречення від себе, заповідане Спасителем, що становить необхідну умову порятунку і християнської досконалості. Життя — в волі Його, сказав Пророк Давид. Воля Божа відкрита людству в Законі Божому. Зійшов з небес, сказав Спаситель, що не так творю волю Мою, але волю Того, Хто послав Мене. Наслідок прийняття вірою цього вчення — смиренна покірність Богу, відступ збентеження, світ у душі, сила мужності. Ця віра називається святими отцями діяльною. Вона проявляється в людині від виконання євангельських заповідей, зростає в міру виконання їх, але в’яне і знищується у міру нехтування ними. Визнаємо і сповідуємо Бога Правителем світу, благоговійно, з самовідданістю підкоримося і віддамося волі Його.

Комментарии закрыты