5 лютого, в день пам’яті свого небесного покровителя — мученика Агафангела — митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел звершив у Свято-Успенському Одеському чоловічому монастирі святкову літургію. За урочистим богослужінням разом з одеським архіпастирем молилися високі гості — митрополит Балтський і Ананьївський Алексій і митрополит Сумський і Охтирський Євлогій.

Православні віруючі Придунав’я і Бессарабії висловили свою єдність з Українською Православною Церквою і Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм. Так, вранці 1 лютого в актовому залі єпархіальної резиденції в місті Ізмаїлі відбулися збори духовенства та представників релігійних громад Ізмаїльського і Кілійського благочинницьких округів Одеської єпархії Української Православної Церкви. А ввечері в приходському будинку Свято-Нікольського собору міста Болграда відбулися збори Болградського та Ренійського благочинницьких округів єпархії, на якому були присутні всі настоятелі та представники релігійних громад Болградського та Ренійського районів, члени єпархіальної ради і співробітники юридичного відділу Одеської єпархії.

У селі Плахтіївка минулої неділі Преосвященніший єпископ Южненський Діодор звершив Божественну Літургію в Свято-Успенському храмі у співслужінні настоятеля храму протоієрея Василя Дякуника.

2 лютого відбулися збори релігійної громади Свято-Миколаївського храму в селі Кулевча Саратського району, а на наступний день в селі Надежда. На зборах, розглянувши всі винесені на порядок денний питання, прихожани храмів одноголосно висловилися за збереження існуючого канонічно-юрисдикційного статусу громади в складі Одеської єпархії Української Православної Церкви, Предстоятелем якої є Блаженніший Онуфрій, Митрополит Київський і всієї України.

У неділю, 3 лютого, Божественну літургію в храмі преподобного Олександра Свірського очолив Преосвященніший Аркадій, єпископ Овідіопольський. У заповненому людьми невеликому затишному храмі Совіньона молилися прихожани і гості церкви.

На новій седмиці Матір Церква буде згадувати священну подію зустрічі Богонемовля Христа і старця Симеона, але як же Симеон зміг впізнати Спасителя світу серед інших людей, серед безлічі немовлят, яких йому, напевно, доводилося тримати на руках за все своє довге життя? Секрет тут простий. Він зустрічав Бога не тільки тоді, на сходах храму, коли Божа Матір з Йосипом Обручником внесли Дитину-Ісуса на руках. Він зустрічав, він бачив Бога завжди: і в новому дні життя, і в ранковому сонечку, і в кожній людині, в будь-якій події життя. Цей зір доступний всім нам. «Блаженні чисті серцем, бо вони побачать Бога» — чуємо ми в співах Літургії слова Спасителя. Ось ключ, що відкриває нам духовне бачення. Будемо і ми кожен раз приступаючи до Святого Причастя, в наслідування святому праведному Симеону, гідно готуватися до зустрічі з Христом. «Очистимо почуття, — йдеться в пасхальному каноні, — і побачимо … Христа», «блистаючого неприступним світлом Воскресіння». А зустрівши Його і з’єднавшись з Ним в Євхаристії, з чистим серцем зможемо сказати: «Нині відпускаєши раба Твого, Владико, за словом Твоїм із миром!».

Комментарии закрыты