Перший день поточного тижня почався з церковного свята на честь Божої Матері: 25 лютого православні одесити вшановують Іверську ікону Пресвятої Богородиці — одне з найпоширеніших священних зображень Небесної Цариці. Це богослужбове торжество є особливою подією для Іверської обителі Одеси, яка відзначає 25-го лютого своє престольне свято.

23 лютого Свята Церква молитовно згадує святу мученицю Валентину. В храмі на честь Святителя Луки Архієпископа Кримського і святої мучениці Валентини розташованого на території 3 Міської клінічної лікарні в Одесі була звершена святкова Божественна літургія, яку очолив Високопреосвященніший Агафангел митрополит Одеський і Ізмаїльський у співслужінні міського духовенства.

Славетний український боксер-професіонал, який виступає в першій важкій вазі, Олександр Усик відвідав наше місто. У храмах Свято-Успенської чоловічої обителі він помолився перед місцевими святинями. Митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел зустрівся з чемпіоном світу з боксу і благословив його на подальші успіхи і досягнення. Деталі — у сюжеті далі.

Життя надало можливість нам допомогти врятувати маленьку дитину. Чотирирічний Сандро — грузинський хлопчик, одесит, сміливо бореться з рідкісною і страшною хворобою. У лікарів є оптимістичний прогноз, але сім’ї необхідні гроші. Подробиці та реквізити для допомоги — далі в сюжеті.

Дитячий рак — страшне словосполучення. В Одеській єпархії намагаються, як можуть, допомогти дітям і батькам, які зіткнулися з недитячою хворобою. Так, 27-го лютого співробітники молодіжного відділу знову побували у відділенні онкогематології Одеської обласної дитячої клінічної лікарні. Цього разу прийшли з подарунками, закупленими на кошти, зібрані в ході благодійного Стрітенського балу.

Підготовчий період до Великого посту триває три тижні (або, церковнослов’янською, три седмиці). Кожна седмиця за богослужбовою традицією починається в неділю. Перша з них відрізняється відсутністю посту в середу і п’ятницю — так звана суцільна седмиця. У неділю на літургії читається притча Христа про мИтаря та фарисея. Через сім днів недільне євангеліє присвячено вже притчі про блудного сина, а наступне — про Страшний Суд. Наступаючий за цією неділею тижневий період називається Сирною седмицею. В цей тиждень вже не належить куштувати м’ясні продукти, а богослужіння орієнтоване на Великий піст — починає читатися молитва преподобного Єфрема Сиріна. Так поступово відбувається підготовка до днів Святої Чотиридесятниці.

Комментарии закрыты