17 березня 2019 року, в неділю Торжества Православ’я, на головних вулицях Одеси відбудеться загальноміська Хресна хода.

11 березня у православних — початок Великого посту. Йому передувала Неділя М’ясопусна. Слово «М’ясопусна» вказує на те, що за традицією в цей день останній раз допускається куштування м’яса перед Великим постом. Адже далі — Сирна седмиця — наступні сім днів християни їдять, в тому числі в середу і п’ятницю, будь-які продукти, крім м’ясних. Так поступово відбувається підготовка до складного пісного періоду. В народі наступний тиждень називається Масляницею, але це свято пов’язане більш зі старими язичницькими обрядами з приводу весіннього рівнодення. Тому правильніше називати останній тиждень перед Великим постом саме Сиропусним, або ж Сирним.

У наших сюжетах ми неодноразово згадували про багатогранність соціального служіння Одеської єпархії. Часто допомога від Церкви здійснюється і медичним установам — адже де, якщо не там, є люди, які особливо потребують підтримки, і серед них часто бувають діти. Так, протягом 15 років здійснювався капітальний ремонт лікарняного корпусу дитячого відділення Одеського обласного протитуберкульозного диспансеру. Протягом цього часу фінансово підтримував процес Свято-Іверський чоловічий монастир. Чимало сил було покладено на відновлення корпусу, і ось у 2019-му році ремонтна діяльність завершується. В останній день лютого, з благословення Високопреосвященнішого митрополита Агафангела, єпископ Южненський Діодор разом зі священнослужителями Одеської єпархії прибув в протитуберкульозний диспансер для освячення корпусу.

Серед багатьох храмів Одеси лише деякі вшановані особливою назвою — собор. Цим словом позначається загальноєпархіальне значення того чи іншого приходу. Так називають ті храми, кількість прихожан та духовенства яких досить велика у порівнянні з іншими. Соборний храм на честь Святої Трійці, розташований у центрі міста Одеси став місцем проведення молебного співу з приводу національного свята для православних болгар.

Важливий, красивий і яскравий захід відбувся 2 березня в Одесі. Грузинська діаспора організувала благодійний ярмарок-концерт в підтримку 4-річного хлопчика Сандро Губеладзе, який бореться зі страшною хворобою — саркомою легені.
РЕКВИЗИТИ ДЛЯ ДОМОГИ:
Сандро Губеладзе
ПриватБанк
картка № 5168742231560933
власник картки — Шамугія Каха, дядя
картка № 5168742201175316 (гривня)
власник картки — Кобешавідзе Тамуна, мама
А-банк
картка № 5351452001710257 (долар)
власник картки — Кобешавідзе Тамуна, мама
тел. (+38) 093 112 15 00 — мама
тел. (+38) 063 455 47 28 — сестра

Ось і настала чергова Прощена неділя, дорогі брати і сестри, знову ми маємо можливість стати ще трохи краще, поборовшись зі своїми недоліками протягом чималого за тривалістю, але Великого за значенням Посту. Здавалося б, кожен з нас хоче удосконалюватися і стати краще, але церковна традиція прямо напередодні посту, через Прощену неділя, мудро зупиняє наші гарячі устремління, подібно до того як хвилелом зупиняє перед собою бурхливі морські хвилі. Цієї неділі Церква ставить питання прямо: або ми прощаємо нашим кривдникам і отримуємо допуск до плідного благодатного посту або ми без прощення починаємо постити, обманюючи і духовно обкрадаючи себе самих. Закон духовного життя говорить про те, що такий пост буде безглуздою працею, даремною витратою енергії. Але як же тоді бути, як пробачити своїх кривдників, особливо якщо ця образа — наслідок відвертого наклепу, а не просто обопільний конфлікт, в якому обидві сторони проявили себе не по-християнськи? На це питання сьогодні намагаються дати відповідь всі кому не лінь і про це надано чимало духовно сумнівних рад як на папері, так і на численних сайтах психології. Однак з точки зору християнської аскетики: не варто винаходити велосипед і придумувати псевдо духовні теорії егоїзму, які проголошують про те, що нібито треба на початку полюбити себе самого і лише потім ми зможемо полюбити ближнього. З такою аскетикою зазвичай потопають в егоїзмі, з благим виправданням, що коли-небудь це переросте в любов до ближнього. Насправді любові до самого себе (в сенсі прояви турботи о своїх життєвих потребах) у нас і так хоч відбавляй. Християнство говорить про те, що на початку ми покликані полюбити всім своїм серцем Бога, який втілився, став людиною нашого заради спасіння, Який заповідав Своїм учням «Любіть ворогів своїх, благословляйте тих, хто вас проклинає, творіть добро тим, хто ненавидить вас, і моліться за тих, хто вас переслідує», Бога, Який при розп’ятті молився за тих «хто не знає, що творить». Лише усвідомлення такої любові від Бога до нас недосконалих допомагає піднятися над нашою тимчасовою і дріб’язковою справедливістю до рівня вічності. Бог хоче, щоб усі люди спаслися — говорить Святе Письмо. Розуміння, що Христос перетерпів розп’яття і воскрес заради всіх людей: заради мене і заради мого кривдника, зокрема, відкриває наші духовні очі і ми вже розуміємо, що або я, створений за образом Божим, намагаюся уподібнитися Христу, пробачити кривдникові, отримати благодать в душі вже сьогодні або я продовжую ображатися і йти вниз темним шляхом тимчасової і дріб’язкової псевдосправедливості. Хай допоможе всім нам Господь, дорогі брати і сестри, зробити непростий, але правильний вибір, про який ми ніколи не будемо шкодувати: пробачимо всі образи і з доброї надією зустрінемо початок посту, потім Воскресіння Христове, а потім вже і наше загальне воскресіння!

Комментарии закрыты