У третю неділю святого Великого посту Православна Церква вшановує Животворяще древо святого хреста Господнього. З нагоди свята в Свято-Успенському чоловічому монастирі була здійснена Божественна літургія, яку очолив Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський та Ізмаїльський.

31-го березня митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел взяв участь у виборах Президента України на одній з дільниць, розташованій поруч з Свято-Успенським Одеським чоловічим монастирем. Заходячи на виборчу дільницю, Владика митрополит зазначив: «Голосую за краще майбутнє нашої України».

3-го квітня Владика Агафангел взяв участь в засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви, яке пройшло в Києво-Печерській Лаврі під головуванням Блаженнішого Онуфрія, митрополита Київського і всієї України. В ході засідання обговорювалися важливі питання церковного управління і сучасні проблеми Українського Православ’я.

30-го березня православні одесити згадували життєвий шлях святого преподобного Олексія чоловіка Божого. З нагоди торжества в Свято-Олексіївському храмі Одеси була звершена святкова Божественна літургія, яку очолив Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, у співслужінні міського духовенства.

2-го квітня, з благословення митрополита Агафангела благочинний першого Одеського округу протоієрей Павло Полещук в Свято-Троїцькому храмі міста Одеси, що розташований у Кривій Балці, звершив чин відспівування протодиякона Віктора Силеванова, який після тривалої хвороби на 81-му році життя, 31-го березня цього року відійшов до Господа. Для рідних і близьких, а також для священнослужителів і прихожан Троїцького храму це важка втрата, отець Віктор більше 50-ти років був служителем Вівтаря Господнього, з яких 32 роки був кліриком Троїцького храму, вірним служителем Христовим. Нехай Милосердний Господь упокоїть протодиякона Віктора в селищах праведних.

«Чи хворіє хто з вас, нехай покличе пресвітерів Церкви, і нехай помоляться над ним, помазавши його єлеєм в ім’я Господнє. І молитва віри зцілить недужого, і Господь його підійме, і якщо він гріхи вчинив, простяться йому », — таку апостольску настанову ми знаходимо в Святому Письмі. Єлеосвячення — встановлене самим Господом таїнство. Святитель Симеон Солунський так говорить про це одне з семи таїнств Церкви: «Святий єлей і відпущення гріхів дарує, і хвороби зцілює».

Спасіння – єднання з Богом у вічному житті – найважливіше, до чого нас закликає Церква. Про це ми щодня молимося в храмі і удома. Проте як правильно проводити духовне життя так щоб досягти спасіння душі? Відповідь на це питання дає «Ліствиця» — одна з найвідоміших духовних книг, по якій ось вже майже 1500 років вчяться боротися і успішно борються з пристрастями православні християни. Значення цієї книги таке велике, що її творцеві преподобному Іоанну Ліствичнику, що свідомо пройшов шлях духовного сходження, присвячений 4-й Тиждень Великого посту. Читання «Ліствиці» дуже корисно і для християн, що здійснюють із страхом Божим своє спасіння. У цій книзі преподобний досконально пояснює усі тонкощі духовного життя, наприклад, як уникнути гріхопадіння, здолати невидимі тенета ворога спасіння, який всіває в душу людини гріховні побажання. Ось деякі цитати з цієї книги. «Хто у бесіді бажає наполягти на своїй думці, хоч би вона була і справедлива, той нехай знає, що він одержимий диявольською недугою». «Матір’ю блуду є об’їдання; зневіри ж матір — марнославство; печаль же і гнів народжуються від трьох найголовніших пристрастей — ласолюбства, славолюбства і сріблолюбства». «Страх, який відчуваємо до начальників і до звірів, нехай буде для нас прикладом страху Господнього». «Хвороба посилається іноді для очищення гріхів, а іноді для того, щоб упокорити звеличування». «Все, про що просять у Бога і не одержують, без сумніву, не отримують з якої-небудь з цих причин: або тому, що передчасно просять, або тому, що просять не гідно, або тому що, отримавши просимо, загордилися б і стали несумлінними». «Той, хто шукає земної слави не отримає небесної». «Соромно чванитись чужими прикрасами і крайнє безумство — гордитися Божими даруваннями». «Бог віддає нагороду не кількості дарів і праць, але кількості старанності». «Коли будеш ображений — терпіти мужньо; коли тебе обмовляють — не нагадувати; коли принижують — не гніватись; коли засуджують — миритись». Постараємося ж, проходячи святі дні Великого посту, настроїтися на духовне життя, щоб кожен прожитий день став для нас сприятливим часом спасіння душі. Молитвами преподобного Іоанна Ліствичника благословення Боже нехай перебуває з усіма вами.

Комментарии закрыты