У п’ятницю п’ятої седмиці Великого Посту в православних храмах здійснюється урочиста служба Похвали Пресвятої Богородиці. Це особливе великопісне богослужіння, на якому за весь період Святої Чотиридесятниці читається акафіст Божої Матері. З нагоди торжества в Свято-Успенському кафедральному соборі Одеси святкове богослужіння очолив Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський.

Пам’ять преподобної Марії Єгипетської Церква молитовно вшановує в п’яту неділю святого Великого Посту. У цей день, 14-го квітня, в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Одеси було звершено Божественну літургію, яку очолив архіпастир Одеси Владика Агафангел.

16-го квітня митрополит Агафангел у співслужінні вікарних архієреїв, а також монастирської братії в священному сані звершив панахиду на братському кладовищі Свято-Успенського чоловічого монастиря за приснопам’ятним одеським архіпастирем митрополитом Борисом (Віком). Про життя і служіння цього архіпастиря наш сюжет.

14-го квітня, з благословення Високопреосвященнішого митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, на Свято-Андріївському подвір’ї Одеси відбувся брейн-ринг між молодіжними командами Одеської єпархії. Темою інтелектуальної гри стала царська епоха Святого Письма Старого Заповіту.

Презентація документальної повісті «Есфір» відбулася у Всесвітньому клубі одеситів 12-го квітня. Героїня книги — монахиня Таїсія, в миру Есфір Серпіонова, майстер гобелена, кандидат педагогічних наук, завідуюча іконописним відділенням Одеської духовної семінарії. Автор книги — журналіст і письменник Вероніка Коваль.

Одесити вже полюбили православний фестиваль «Пасхальна радість», який традиційно проходить в місті в свято Світлого Христового Воскресіння. І в цьому році, з благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, IV фестиваль » Пасхальна радість» зустрічає гостей в Міському саду — 28-го квітня з 13-тої до 18-тої години. У програмі весняного свята майстер-класи з розпису, ліпленню, каліграфії та орігамі, дитяча дзвіниця, виступ лялькового театру «Золотий ключик», концертна програма та ярмарок святкових виробів. IV фестиваль » Пасхальна радість» запрошує в Міський сад 28-го квітня!

Протягом усього Великого посту Свята Церква вела нас до того, щоб кожен з нас в глибині своєї душі уклав таємний заповіт виправлення свого гріховного життя, дав обіцянку працювати і порвати з гріхом. Хто ще не уклав такого таємного договору, той не християнин, він стоїть ще тільки біля дверей Церкви. У дні святкування Входу Господнього в Єрусалим ми цей заповіт стверджуємо і зміцнюємо символічним носінням зелених гілок. Ми — чада Божі, ми створені Богом за Його образом і подобою і на першому місці у нас повинна бути воля Божа, а у нас часто на першому місці — наше «я». Коли ж ми укладаємо заповіт з Богом, то даємо обіцянку на першому місці мати волю Божу, а не своє самолюбство. Коли спіткають нас випробування і скорботи, ми повинні сказати: «Хай буде воля Твоя». І тоді ми не тільки тут, на землі, зустрінемо гідно Великдень, але будемо святкувати його в вічності.

Комментарии закрыты