Свято Світлого Христова Воскресіння Пасхи Господньої — це наріжний камінь літургійного та духовного життя християнської Церкви. У цьому році свято Святої Пасхи Господньої випало на 28-е квітня. Святкове великоднє богослужіння відбувалося в усіх храмах Одеської єпархії. У Спасо-Преображенському кафедральному соборі Одеси богослужіння очолив правлячий архієрей Одеської єпархії Високопреосвященніший митрополит Агафангел у співслужінні кліриків собору і міського духовенства.
Останні дні перед Великоднем — особливо трепетні з літургійної точки зору. Богослужіння, що передують Воскресінню Христовому, містять в собі опис саме тих подій, які і відбулися напередодні Пасхи Христової. Це й особливо трепетна літургія Великого четверга — встановлення Спасителем таїнства Євхаристії, і проникливе читання 12-ти євангельських уривків про страждання Христа, і наступні наповнені трепетом чини Виносу Плащаниці і поховання Спасителя.
Слідом за Святом Святої Пасхи віруючі вступили в період Світлої седмиці. З нагоди великодніх урочистостей в Одеській єпархії пройшов ряд святкових богослужінь, які очолив Високопреосвященніший митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел.
1-го травня, в день шанування Касперівської ікони Божої Матері, митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел звершив святкову літургію в Свято-Успенському кафедральному соборі у співслужінні вікарних єпископів. Під час богослужіння Владика нагородив одеських кліриків богослужбовими нагородами, а після літургії очолив Хресний хід з Касперівською іконою.
Четвер Світлої седмиці в цьому році співпав з днем пам’яті про трагічні події 2-го травня, які відбулися в Одесі 5 років тому.
Напередодні свята Світлого Христового Воскресіння митрополит Агафангел вручив великодні подарунки багатодітним сім’ям, сім’ям вимушених переселенців і всім тим, хто зазвичай отримує гуманітарну допомогу від Одеської єпархії.
У свято Світлого Христового Воскресіння Святої Пасхи Господньої, з благословення Високопреосвященнішого митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела, за підтримки мера міста Одеси Геннадія Труханова — в одеському Міському саду відбувся Четвертий фестиваль «Пасхальна радість».
Свято Воскресіння Христова — найголовніше для християн. Радість воскреслого Спасителя призначена для кожної людини на землі. Але як зберегти пасхальну радість, не розплескати, не розгубити її в повсякденній метушні? Дуже важливо, щоб людина після Пасхи не думала, що все, пост закінчений, Світла неділя пройшла, і можна духовно розслабитися. Важливо бути уважним до себе, до свого духовного життя і намагатися і далі не йти шляхом гріха. Інакше точно дуже легко втратити цю радість. Не треба залишати почате підчас поста, і особливо — добрі справи. Допомога іншим, потребуючим, тобто принесення іншим радості — вірний спосіб зберегти і пронести у своїй душі через побутовий клопіт відчуття тієї самої Пасхальної радості. І вже тим більше не залишиться місця для Пасхальної радості, якщо людина думає, що ось, під час поста ми працювали, а тепер – відпочинок, можна розслабитися, тепер можна все. Чи майже все. Звичайно, в цей час можна відвідати своїх близьких і друзів, щоб розділити з ними цю радість, але не потрібно втрачати доброї тверезості. Дозвіл на м’ясну і молочну їжу не знімає з нас щохвилинної необхідності боротьби з гріхом. Пройти через Пасхальні тижні, що залишилися, з користю можна, якщо внутрішньо переживати їх так само, як тижні поста, продовжуючи проводити таку ж внутрішню роботу.