10-го травня Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, почав архіпастирський візит до Саратського району Одеської області. Наступного дня в селі Введенка, де і розташована церква на честь Введення в храм Пресвятої Богородиці, наш архіпастир очолив Божественну літургію — у співслужінні Преосвященного Діодора, єпископа Южненського і міського духовенства.

«Наслідувати теплій любові і вірності святих жон-мироносиць, щоб душі і серця наповнювалися світлом Божої благодаті», — з такою настановою звернувся Владика митрополит до численної пастви 12-го травня, в неділю святих жон-мироносиць. За сталою традицією в це свято архіпастир звершив богослужіння в
Спасо-Преображенській жіночій обителі в селі Борисівка Татарбунарського району.

Свято-Успенський храм села Олександрівка, що поруч із Чорноморськом, відзначає великий ювілей — двохсотп’ятиріччя (!) з дня освячення. За 2-а століття храм пережив багато: в роки державного атеїзму він був закритий і прийшов в запустіння. Але в останні десятиліття, з допомогою Божою і під Покровом Пречистої, храм відроджений і радує згуртованою паствою і благоліпністю зовнішнього вигляду. 14-го травня святкову Божественну літургію тут очолив митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел.

У дні, що наступили після Пасхи Господньої, в Одеській духовній семінарії почалася екзаменаційна пора. За час чотирирічного навчання в духовній школі всі вихованці стають не просто кращими друзями, але, більш того, справжніми духовними у Христі братами. Про тверду рішучість на обраному шляху — розповідає наш кореспондент.

Одеська єпархія провела чергову акцію для підтримки нужденних. В день проведення черга людей чекала біля входу в храм, при якому розташований Гуманітарний центр єпархії, — ще задовго до початку заходу. Невпинно продовжувати соціальне служіння — в цьому бачить важливу мету єпархіальний відділ, який координує благодійні програми.

День Перемоги — свято, яке не закінчується. 9-го травня, після офіційної частини міських урочистостей, Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, особисто відвідав ветеранів Другої світової війни, які проживають в Одесі. Сердечні вітання, пісні воєнних років, святкові подарунки — таким запам’ятається героїчним захисникам нашої землі цей день. По прикладу Владики і з його благословення — ветеранів в різних районах Одеси і області з 74-ю річницею Перемоги привітали православна молодь і співробітники відділів Одеської єпархії.

Чому іноді святі іменуються воїнами, навіть ті, які ні на війні не були, ні навіть зброю в руках не тримали? Тому, що вони вели незриму і непримиренну війну з темними силами, активно їм протидіючи і отримуючи дари Святого Духа, а один з елементів архієрейського облачення навіть прямо називається мечем духовним. І ми, які звертаємося до святих з молитвою, повинні стати воїнами. Кожен християнин в таїнстві Хрещення іменується воїном Христовим, який веде битву зі своїми пристрастями, прославляючи Господа нашого Ісуса Христа!

Комментарии закрыты