7-го червня православні одесити вшанували пам’ять одного з найвидатніших святителів XIX віку архієпископа Інокентія (Борисова), одеського та херсонського архіпастиря, єпископське служіння якого проходило у важкі часи Кримської війни 1853 – 1856 років. З нагоди свята Божественну літургію у Спасо–Преображенському кафедральному соборі Одеси звершив правлячий архієрей Одеської єпархії Високопреосвященніший митрополит Агафангел у співслужінні вікарних єпископів та міського духовенства.

За багаторічною традицією в день пам’яті одеського святителя Інокентія (Борисова) відбулися урочистості з нагоди завершення чергового навчального року в Одеській духовній семінарії та вручення дипломів її випускникам.

11-го червня православні християни молитовно вшанували пам’ять одного з чудотворних образів Богоматері «Споручниця грішних». В Одесі є храм, освячений на честь цього чудотворного образу Пресвятої Богородиці. Святкову Божественну літургію в день престольного свята в храмі «Споручниця грішних» очолив правлячий архієрей Одеської єпархії Високопреосвященніший митрополит Агафангел, якому співслужив прибувший до Одеси Преосвященніший єпископ Манхеттенський Миколай.

12-го червня Одеська єпархія організувала благодійну акцію: священнослужителі взяли участь в донації цільної крові для онкохворих дітей. Така акція за ініціативи митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела проходить регулярно. Священнослужителі стають донорами, поєднуючи свої молитви за здоров’я хворих з добрими справами.

Вже протягом 5-ти років в Одеському літературному музеї проходять художні виставки вихованок Одеського будинку-інтернату для дітей-інвалідів. Цей рік не став винятком, і до свята Трійці дівчинки підготували свої живописні роботи.

«Всяке дихання нехай хвалить Господа», — урочисто співає церковний хор ці слова з Псалтирі. Людина, маючи вічну душу, покликана до спілкування та подяки Всевишньому і на землі, і по розлученні душі із тілом. А тварини і всякі Божі творіння, що радіють лише своєму короткому життю на землі, — фактом свого буття вже негласно славлять Господа. Люди якось звикли називати силу волі і прагнення до життя всього живого — словосполученням «інстинкт самозбереження», сприймаючи це як самоочевидну даність. Однак віруюча людина в цьому плані більш скептична: вона розуміє, що нічого в світі само не відбувається, потрібен початковий імпульс як мінімум … Наш сюжет вельми незвичайний, в ньому немає слів, а є лише почуття поваги, зворушення і подиву…

Святий Дух — істинний Бог, він скрізь і всюди. Він був, є і буде, і немає місця, де б його не було. Він і тут, він і в горнем світі, і в душі кожної людини, і в кожній частинці речовини. Зі Старого Заповіту ми знаємо, що Він осявав пророків і відкривав їм таємниці світобудови, таємницю приходу Христа Спасителя. І в новозавітний час Він перш за все на апостолах явив свою силу, Яка животворить людину і весь світ. Блажен, хто почав справу свого порятунку, хто від сили Святого Духа перетворює свою душу, підіймаючись до нових ступенів. І горе тому, хто не шукає допомоги Святого Духа — той не християнин, за словами апостола Павла. Потрудимося ж почати справу свого спасіння, будемо вірними чадами Божими і тоді споживатимемо відраду Святого Духа не тільки в земному житті, а й у горнім світі.… Нагадаємо, на седмиці, що настала, в понеділок 17-го червня, в день Святого Духа, з благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського та Ізмаїльського, буде відзначатися свято святого великомученика Іоанна Нового Сочавського. Початок літургії о 8.30 в храмі Іоанна Сочавського в місті Білгороді-Дністровському. Після закінчення богослужіння буде здійснений традиційний загальноєпархіальний хресний хід до святого джерела, на якому буде відслужений молебень.

Комментарии закрыты