Перша седмиця по Святій П’ятдесятниці в духовному житті нашої багатостраждальної країни ознаменувалася великими урочистостями, присвяченими святій Трійці, дню Святого Духа і приуроченим миротворчим візитом Постійного члена Священного Синоду, Правлячого Архієрея Одеської Митрополії Високопреосвященнішого Агафангела, Митрополита Одеського та Ізмаїльського на Донбаську землю на запрошення Високопреосвященнішого Іларіона, митрополита Донецького і Маріупольського та Високопреосвященнішого Митрофана, митрополита Горлівського і Слов’янського. Першим богослужінням триденного візиту стала Божественна Літургія в місті Краматорську у Свято-Троїцькому соборі. Детальніше — далі в нашому репортажі.

У другий день перебування Митрополита Агафангела на Донбаській землі, 18 червня, в день святкування на честь ікони Божої Матері «Непрохідні Врата», Високопреосвященніший Агафангел, Митрополит Одеський та Ізмаїльський звершив Божественну літургію в Свято-Сергіївському жіночому монастирі с.Сергіївка Слов’янського району Донецької області.

18 червня, делегація Одеської митрополії на чолі з Митрополитом Одеським і Ізмаїльським Агафангелом на запрошення священноархимандрита Митрополита Донецького і Маріупольського Іларіона прибула в Свято-Успенську Святогірську лавру. У головному соборному Свято-Успенському храмі високого гостя зустріла братія обителі на чолі з намісником митрополитом Святогорським Арсенієм.
Після поклоніння святиням: Святогірському образу Божої Матері та мощей святих преподобних Святогірських отців Митрополит Агафангел подякував Митрополиту Іларіону за теплий привітний прийом і підніс в дар на молитовну згадку про відвідини лаври панагію з образом Касперівської ікони Божої в дар для Святогірської ікони Богородиці. А на наступний день Митрополит відвідав скити Свято-Успенської Святогірської лаври.

П’ятдесятий день від Світлого Христова Воскресіння – також велике християнське свято. Як і Пасха, день Святої Трійці завжди припадає на неділю. У 2019-му році свято Пентикостії випало на 16 червня.

Понеділок поточного тижня для віруючих Одеської єпархії розпочався з урочистого богослужіння в місті Білгороді-Дністровському. 17 червня з нагоди пам’яті великомученика Іоанна Сочавського в однойменному храмі було звершено святкову Божественну літургію, потім по закінченні богослужіння відбувся хресний хід.

14-го червня у Координаційному центрі Одеської єпархії з надання гуманітарної і соціальної допомоги був напружений день: знову благодійна акція з роздачі пакунків із продовольчими товарами та фінансових засобів. Детальніше — дивіться наступний сюжет.

Комментарии закрыты