«Радуйся, Обрадувана, в успінні Твоєму нас не залишаєш». Так співаємо ми Богородиці в день Успіння Її, який Церква відзначає 28-го серпня за новим стилем. У свято Успіння Божої Матері Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, звершив святкову Божественну літургію в Свято-Успенському Одеському чоловічому монастирі

У Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі було освячено список ікони Успіння Пресвятої Богородиці для Одеського Успенського чоловічого монастиря. У понеділок, 26-го серпня, в день пам’яті святителя Тихона Задонського, який збігається з відданням свята Преображення Господнього, намісник Києво-Печерської лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну літургію в Успенському соборі обителі в співслужінні вікарія Одеської єпархії єпископа Арцизького Віктора, намісника Успенського Патріаршого і Іллінського монастирів міста Одеси, а також братії Печерської лаври та Патріаршого монастиря. Потім було звершено чин освячення точного списку чудотворної ікони Успіння Богородиці, а напередодні самого свята Успенський Патріарший монастир на чолі з правлячим архієреєм Одеської єпархії зустрічали святиню біля воріт обителі.

24-го серпня в Свято-Успенському Одеському чоловічому монастирі відбувся загальноміський православний суботник. Духовенство Одеської єпархії, Одеська обласна Рада Миру, Молодіжний відділ єпархії, а також прихожани храмів міста приєдналися до акції і підготували обитель до престольного свята — Успіння Пресвятої Богородиці.

У день, коли всі православні відзначають велике богородичне свято Успіння, Відділом по благодійності та соціальному служінню Одеської єпархії була проведена акція «Збери дитину до школи». Молитва, свято, допомога і благословення — так перед початком навчального року хлопчики і дівчатка з багатодітних сімей відчули батьківську турботу Церкви і небайдужих співвітчизників.

У виставковому залі Будинку милосердя Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря відкрилася виставка за підсумками міжнародного симпозіуму «Мелодії степу і моря», присвяченого історії козацтва на Півдні України. Пленер щорічно організовує громадська організація Спілка художників «Берег Овідія». До експозиції, підготовленої до Дня Незалежності України, увійшло 25 робіт українських та зарубіжних художників.

У недільній Євангельській притчі Христос нам розповідає про те, як чоловік заборгував величезну кількість грошей своєму панові; йому нема, з чого було віддати, — і все було йому прощено, тому що над ним зглянувся його Господин. А виходячи від свого пана, чоловік зустрів людину, яка була йому винна малу суму грошей. І він став з неї вимагати безжально. І Господин йому сказав: Я тобі простив твій величезний борг; як же ти не пробачиш іншому нікчемного його боргу?.. Так і ми очікуємо від Бога, що перед нами, за одне слово Його милості, відкриються врата вічного життя, і замикаємо ці ж ворота — ні, малі ворота тимчасового життя — перед обличчям іншої людини. Запитали якось Христа скільки разів треба прощати? І Він зажадав від людей негнівливости. Ставши на молитву і згадавши про скривдженого, піди примирися з ним. І тоді простяться тобі гріхи — від усього серця простивши ближнього, ти вступиш в милосердя Боже. Безгнівність є безперервне перебування в милосерді. Гнів же є падіння і завжди наслідок самолюбства. Господь, в іншій притчі (Мф. 13: 44-46) схвалює рішення купця «продати все», щоб придбати безцінні скарби. Продаючи все, він від усього звільняється. Пробачити все від щирого серця є те ж саме, і зробити це можуть тільки люди які розіп’яли своє самолюбство.

Комментарии закрыты