2-го вересня, в День міста, Одеса відзначила День народження правлячого архієрея Одеської єпархії Високопреосвященнішого митрополита Агафангела. Багаторічна діяльність нашого архіпастиря — це творення. Творення сотень храмів і монастирів, духовних шкіл і об’єктів церковного соціального служіння, творення добрих взаємин між Церквою і суспільством, творення миру і добра в серцях людей на противагу ненависті і роз’єднанню. І сьогодні, дякуючи Господу за такого архіпастиря, вся численна паства Владики митрополита повторює слова апостола: «Такий нам подобаше архієрей». Інформаційний відділ Одеської єпархії і телерадіокомпанія ГЛАС приєднуються до всіх привітань і від усього серця бажаємо дорогому Владиці міцних сил і Всесильної Божої допомоги в подвижницькому служінні Богу та народу України! У день свого народження Владика прибув з паломницьким візитом на грецький острів Керкіра, де біля раки з мощами святителя Спиридона Триміфунтського звершив молебень про мир в Україні. Паломники молилися протягом декількох днів про нашу країну та її народ в святих місцях православного острова Корфу у великих святинь християнства.

У Свято-Покровському скиту Успенського монастиря 30-го серпня відбулося освячення місця під будівництво літнього храму, який буде незабаром зведений на честь ікони Богородиці Тихвінської.

Протягом багатьох століть Православна Церква здійснює своє служіння в світі. Наступники апостолів — пастирі і вчителі Церкви — невпинно слідують заповіді Господа Ісуса Христа: «Ідіть і навчіть всі народи, христячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа» (Мф. 28,19). Завдання підвищення духовної освіти пастирів народу Божого з давніх-давен відводилося духовним богословським школам. Однією з найстаріших духовних шкіл в Україні є Одеська духовна семінарія, яка 31-го серпня увійшла в новий 2019-2020-й навчальний рік.

У недільний день 1-го вересня одесити молитовно вшанували Божу Матір в Її чудовому Донському образі. В Одесі на Західному кладовищі розташований новий храм, освячений на честь цього образу. Наш репортаж — з престольного храмового свята на честь Донської ікони Богородиці.

«Збережемо сім’ю — збережемо Одесу і Україну!» З благословення Владики Агафангела в Одесі 1-го вересня відбувся загальноміський хресний хід за збереження християнських сімейних цінностей. У молитовному ході, який наповнив Преображенську вулицю, взяли участь більше тисячі сімей. Разом з людською хвилею пройшла і наша знімальна група.

Святой апостол Павло в посланні до Тимофія говорить: «Не ставай учасником в чужих гріхах. Бережи себе чистим ». Це важко, тому що світ опоганює нас дуже багато чим, відвертаючи від Бога. Стати співучасником чужого гріха можна і беручи участь в ньому, і співчуваючи йому, і підштовхуючи іншу людину до гріха. Коли ж ми перестаємо бути учасниками чужих гріхів? Тільки тоді, коли самі станемо чистими, коли весь образ наших думок буде чистим, коли метою нашого життя поставимо заповіді Христові. Тільки тоді ми будемо і утримувати нашу мову, будемо говорити людям не слова шкідливі, а благодатні, які освячують їх душі. Возлюбимо добро, будемо його робити, не чекаючи нагороди або похвали, а за своїм глибоким спонуканням серця.

Комментарии закрыты