29-го вересня, в день пам’яті преподобного Кукші Одеського, в нашу єпархію прибув Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій. У день 195-річчя Свято-Успенського чоловічого монастиря та 25-річчя прославлення преподобного Кукші Предстоятель очолив Божественну літургію в Свято-Успенському Одеському чоловічому монастирі. Під час малого входу Предстоятель удостоїв єпископа Арцизького Віктора сану архієпископа і вручив богослужбові нагороди духовенству Одеської єпархії.

Завершивши Божественну літургію в головному соборному храмі Успенської обителі, Предстоятель очолив урочистий хресний хід з мощами преподобного Кукші, вирушивши в новозбудований храм блаженної Матрони для його освячення.

29-го вересня в ході свого Первосвятительського візиту до Одеської єпархії Блаженніший Онуфрій, митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви, після звершення Літургії в Успенському монастирі і освячення храму на честь блаженної Матрони, відвідав Свято-Покровський скит в селі Маринівка Біляївського району.

У свято Воздвиження Чесного і Життєдайного Хреста Господнього 27-го вересня правлячий архієрей Одеської єпархії Високопреосвященніший митрополит Агафангел звершив святкову Божественну літургію в Свято-Успенському кафедральному соборі Одеси. Його Високопреосвященству співслужило духовенство собору.

Брати і сестри! Видатному одеситу потрібна наша допомога. «Шовкові пальці» — це неправильний переклад. Швейцарська газета написала «шовковий дотик». А пальці у мене звичайні «, — говорить Сергій Терентьєв, заслужений артист України, легенда Одеси, відомий, без перебільшення, у багатьох країнах піаніст. Пальці, можливо, звичайні, хоча так грати, як грає Терентьєв, у інших не виходить. А ось ноги незвичайні. Про необхідність допомогти Сергію Терентьєву наш сюжет.
РЕКВІЗИТИ ДЛЯ ДОПОМОГИ:
Сергій Терентьєв
банк одержувача — ПриватБанк
№ 5168 7573 2179 7708
власник карти — Сергій Терентьєв
тел. (+38) 093 635 17 67 — Сергій Терентьєв

Віра, Надія, Любов та матір їх Софія — ранньохристиянські мучениці, які жили у ІІ столітті в Римській імперії. Відомо, що Софія була родом з Мілана. Вона рано овдовіла, після чого перебралася в Рим. Своїх дочок Софія виховувала в християнській вірі і навіть дала їм імена на честь головних християнських чеснот — Віра, Надія і Любов. 30-го вересня Церква вшановує пам’ять мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Наша розповідь — про свято одеського храму, освяченого на честь цих чотирьох святих.

Соціальне служіння нашої єпархії широко відомо не тільки в масштабах Одеської області, України або країнах Європи. Але завдяки різнопланової допомоги Церкви людям, які опинилися в самих різних складних життєвих обставинах, громадська діяльність віруючих УПЦ привертає увагу сучасної науки. Так, 1-го жовтня Одесу відвідала професор Університету Кюсю з Японії пані Санамі Такахаші, яка в контексті своєї дослідницької роботи в Німеччині вивчає соціальне служіння Української Православної Церкви. Гостя ознайомилася з різними аспектами соціального служіння в Одеській єпархії.

«Коли сильний збройно свій двір стереже, то в безпеці маєток його». Навіщо це говорить Господь через Євангеліє від Луки? Це про те, як сила Божа охороняє справжнє багатство наше. Коли людина вся в гріхах, живе без Бога, то в душі її неподільно царює і панує сатана. Коли ж у серце сильного вселяється Дух Святий, який охороняє надбання нашого серця, тоді біжить з неї диявол. І далі говорить Господь: «Хто не зі Мною, той проти Мене». Хто не збирає з Ним єдиного істинного скарбу — втрачає то добре, щире, що було в його душі. Будемо множити свою мудрість, шукати справжньої і єдино істинної мудрості, будемо намагатися здобути розум Христов, будемо шукати того знання, яке світлом більш яскравим, ніж сонячне, освітлює шлях нашого життя.

Комментарии закрыты