В нашій Єпархії протягом багатьох років завдяки турботам, молитвам та особистій участі Правлячого Архієрея Одеської Митрополії Владики Агафангела, силами настоятелів, кліриків і прихожан храмів продовжує розвиватися діяльність єпархіального відділу з соціального служіння та благодійності. Завдяки створенню Координаційного центру зі збору і розподілу гуманітарної та соціальної допомоги при відділі, робота стала системною і масовою. В цілому по Одеській єпархії за період з 2014 року по теперішній час було роздано понад 750 тонн продуктів харчування, але на сьогоднішній день запаси продовольства в Гуманітарному центрі добігають кінця і потребують поповнення. У зв’язку з цим Правлячий Архієрей Одеської Єпархії в черговий раз звертається до небайдужих, для того, щоб посильною мірою кожен взяв участь заради допомоги нужденному ближньому.

4 жовтня Православна Церква вшановує пам’ять духовного письменника, педагога святителя Димитрія, митрополита Ростовського. Храму святителя який розташован на ІІ Християнському кладовищі Одеси цього року виповнюється 131 рік . У цей день святкову Божественну літургію там очолив правлячий архієрей Одеської єпархії митрополит Агафангел.

Митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел звершив чин великого освячення храму в ж / м Червоний Хутір. Храм освячений на честь святих покровителів сім’ї — благовірних князів Петра і Февронії. При освяченні храму в основу Святого Престолу були вкладені мощі святого великомученика і цілителя Пантелеймона, а стіни храму були окроплені освяченою водою і помазані святим Миром. Після закінчення Літургії також була освячена скульптурна композиція «святі Петро та Февронія». Детальніше — далі в сюжеті.

У п’ятий день жовтня в суботу митрополит Агафангел відвідав споруджуваний храм Входу Господнього в Єрусалим, розташований на Другий Заставі. Владика звершив чин освячення дзвонів, купола і накупольного хреста.

День Іоанна Богослова відзначається Православною Церквою 9 жовтня — в день кончини святого апостола. Свято пам’яті євангеліста встановлено в пам’ять про закінчення земного шляху людини, яка залишалась на той момент єдиним живим свідком смерті і Воскресіння Христа. І сьогодні в храмах православні молитовно переживають події життя Великого Апостола і улюбленого учня Христа.

Пам’яті святих у Церкві приділяється особлива увага, адже через цих людей здійснюється наш зв’язок з досвідом попередніх християнських поколінь — і саме з позитивним досвідом угодного Богу життя. Один з найяскравіших прикладів церковного благочестя — святий Сергій Радонезький, день смерті якого богослужбово згадується 8 жовтня.

9 жовтня 2019 року після виснажливої ​​хвороби відійшов до Господа найстаріший насельник одеського Свято-Успенського чоловічого монастиря схиігумен Амфілохій (Сеніцару). Насельники монастиря та численні духовні чада полюбили старця за мудрі настанови, подвижницьке життя і дитячу простоту. Пізніше старець захворів, згодом недуга загострився і прикував його до ліжка. Незважаючи на тілесні страждання старець не залишав молитву. Царство Небесне приснопам’ятному схіігумену Амфілохію!

Комментарии закрыты