14-го жовтня, в день свята Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел очолив урочисте богослужіння в Свято-Покровському скиту в селі Маринівка, а також звершив там закладку літнього храму на честь Тихвінської ікони Божої Матері.

13-го жовтня Владика Агафангел відвідав місто Чорноморськ, де звершив чин освячення храму на честь великомученика Георгія Побідоносця. Новозбудований дім Божий в цей день став місцем звершення недільної літургії.

У ході архіпастирського візиту до міста Чорноморська митрополит Агафангел звершив чин закладки нового храму. У недільний день православні християни на чолі з правлячим архієреєм звершили особливе чинопослідування, про яке ми коротко розповідаємо в нашому сюжеті.

11-го жовтня в Свято-Успенському монастирі молитовно попрощалися з почилим у Господі пріснопам’ятним старцем схиігуменом Амфілохієм (Сеніцару), одним з найстаріших насельників святої обителі Богоматері, якого на 88-му році життя Вседержитель Господь покликав в Свої небесні селища. З почилим старцем прийшли попрощатися одесити і паломники з ближнього зарубіжжя. З благословення правлячого архіпастиря Одеської єпархії Високопреосвященнішого Владики митрополита Агафангела, заупокійне богослужіння очолив вікарій єпархії архієпископ Овідіопольський Аркадій.

У Свято-Троїцькому соборі 3-го жовтня Одеса прощалася з Оленою Ватан — художницею, поетесою, яка все життя прожила без рук і ніг. При цьому була активною прихожанкою православної церкви, паломницею по всьому світу, легендарною, світлою людиною. Спогадами про Лену в нашому сюжеті діляться одесити.

Ми святкуємо Покрову Пресвятої Богородиці Діви, згадуючи Її преславне явище у Влахернському храмі, бачене святим Андрієм і Єпіфанієм. Ми святкуємо, підносячи подяку Покровительки нашій за Її велике милосердя, явлене роду християнському і старанно молимо, щоб Вона і зараз і завжди молитовно протегувала нам, тим, хто шукає Її покрову. Молимо тому, що без Її покрову нам, постійно прогнівляючим Бога, неможливо було б жити. Багаторазово грішачи, ми підпадаємо і багатьом покаранням за словом псалмоспівця: «многи рани грішному» (Пс. 31, 10). Ми би вже загинули за свої беззаконня, якби за нас не заступалася Премилостива Володарка: «аще бо не бы предстояла молящи сия Предстательница: кто бы нас избавил от толиких бед, кто же бы сохранил доныне свободны». Але ми маємо Пречисту Діву Марію. На Неї ми сподіваємося, до Неї вдаємося; під Її покровом і влас глави нашої не загине, як тільки ми з розчуленням станемо взивати словами царя Давида: покрий нас покровом Твоїм, Покровителька наша, Пречиста Діва: «в день зол наших покрий нас (Пс. 26, 5).

Комментарии закрыты