6-го листопада одесити молилися Пресвятій Богородиці в її надзвичайному образі «Всіх скорботних Радість». Найменування цієї чудової ікони Пресвятої Богородиці вже говорить про особливе заступництво Богоматері за всіх віруючих на небесах. Святкову Божественну літургію в одеському храмі, освяченому на честь цього образу Пресвятої Богородиці, очолив наш святитель, правлячий архіпастир православної Одещини Високопреосвященніший митрополит Агафангел.

На минулому тижні відбувся черговий архіпастирський візит правлячого архієрея Одеської митрополії Високопреосвященнішого Агафангела на південь єпархії. У селі Криничне Болградського району Владика митрополит звершив чин великого освячення Свято-Димитріївського храму.

8-го листопада Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, в супроводі вікарія Одеської єпархії єпископа Болградського Сергія, відвідав парафії Болградського благочинницького округу. А на наступний день Владику зустрічали клір і паства храмів Ізмаїльського благочиння.

10-го листопада найбільший український порт на Дунаї — місто Ізмаїл — вітав святителя. Тут митрополит Агафангел звершив велике освячення нового Свято-Георгіївського храму, а також відвідав Миколаївський чоловічий монастир — найдавнішу православну обитель на Півдні України.

Один начальник синагоги на ім’я Яір підійшов до Ісуса Христа, впав до ніг Його і просив завітати до його дому. Бо він мав одну дочку, і вона вмирала. Ісус Христос пішов з ним. По дорозі до Спасителя наблизилася якась жінка, яка також перебувала в невтішному стані. Вона страждала від важкої хвороби кровотечі і безуспішно випробувала всі можливі засоби, витративши на лікарів всі свої кошти. Старозавітний закон забороняв їй входити в натовп і торкатися до будь-кого, оскільки через свою хворобу була в нечистоті. Але вона з вірою в зцілення доторкнулася до одягу Спасителя, і відразу одужала. На шляху їх зустрічає посланий і каже Яіру: «Дочка твоя померла, не турбуй вже Вчителя». Але Ісус, почувши це, сказав: «Не бійся, тільки віруй, і буде врятована». Коли вони підійшли до будинку, побачили там велике сум’яття, всі плакали і ридали. Господь сказав їм: «Не плачте, дівчина не вмерла, але спить». Деякі насміхалися з Нього, бо знали, що вона померла. Ісус же Христос вислав всіх з дому, крім батьків померлої і трьох учнів Своїх, Петра, Якова та Іоанна, увійшов до кімнати, де лежала померла, і взявши її за руки, сказав: «Дівчино, встань»! І повернулася душа її, і дівчина відразу встала. Не дивлячись на ці вражаючі свідомість події, які нам описує Євангеліє — зцілення жінки, воскресіння померлої дочки Яіра — найголовніше, про що говорить нам сьогоднішнє Євангеліє, — це про віру. Про віру, яка творить такі великі чудеса, дає можливість Богу входити в наше життя. Слова Господа «Не бійся, але тільки віруй» звернені не тільки до Яіра, а й до кожного з нас. Що таке віра? Апостол Павло говорить: «Віра є впевненість в невидимому». Не надія, а саме впевненість в невидимому як би у видимому. Ось цієї впевненості в Бога, Його допомогу, в те, що ми будемо виконувати те, що Бог велить нам, не вистачає в нашому житті. Господь нам каже: «Без Мене не можете робити нічого». Віра в Господа — то, що спасає нас з вами. Ми створені за образом і подобою Божою, і одна з найголовніших наших якостей, яка робить нас подібними до Бога, — це наша досконала свобода волі. Ніхто не може порушити цю свободу. Тільки лише тоді, коли ми вірою відкриваємо своє серце назустріч Богу, Господь може діяти в нас, і це найголовніше, що може відбутися в нашому житті. Найчастіше ми віримо теплохладно, тільки сподіваємося (може, вийде) — і, звичайно ж, не отримуємо. Тільки лише коли ми доходимо до того стану, в якому були Яір і кровоточива жінка, коли нам нема на кого і ні на що сподіватися, наше серце знаходить підтримку лише в Бозі і Господь приходить в наше життя. Якби ми відразу просили в молитві, не сумніваючись, як заповідає нам Спаситель, то відразу отримували те, що просимо. Віра — це те, що робить для нас можливим присутність Бога в нашому серці. Тому відкинемо будь-які сумніви. Нехай у вірі в те, що Господь може зробити все, що нам на благо, відкриється наш духовний зір!

Комментарии закрыты