«Скоро наше вислухай благання, Діво, яко Скоропослушниця нарєкшаяся». 22-го листопада, в день вшанування ікони Божої Матері «Скоропослушниця», Владика Агафангел звершив Божественну літургію в храмі, освяченому на честь цієї ікони в Свято-Воскресенському жіночому монастирі міста Теплодар.

24-го листопада, в день пам’яті мученика Віктора, Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, у співслужінні міського духовенства звершив Божественну літургію в храмі на честь святих мучеників Віктора та Ірини, розташованому в передмісті Одеси — в селищі міського типу Авангард.

Відділом з благодійності та соціального служіння Одеської єпархії була проведена роздача гуманітарної допомоги. Молитва, благословення і допомога — так перед початком зимового періоду православні християни Одеси проявили себе як благодійники. Та спільними зусиллями зібрали гуманітарну допомогу для нужденних одеситів, проявивши батьківську турботу про малозабезпечених співвітчизників.

У травні наступного року виповниться 10 років з моменту виходу в ефір першої передачі «Телевізійного Єпархіального Огляду». За 10 років життя однієї людини встигає трапитися безліч подій, також і в житті спільного проекту Одеської єпархії і медіагрупи «ГЛАС» відбулось чимало подій. До ювілейного п’ятисотого випуску наші журналісти підготували спеціальний сюжет про історію виникнення проекту і про те, що зазвичай залишається за кадром.

З недільного Євангельського читання ми дізнаємося — нерозумно, дуже нерозумно і марно бути скупим і збирати земні багатства тільки для себе. Старець Паїсій говорив, що скупі люди — це «грошові скарбнички», змістом яких скористаються після їх смерті інші люди. А самі вони за своє нерозуміння втрачають можливість отримати вічну нагороду за милостиню, надану якомусь нещасному. В Євангелії Христос каже: «Вірний в малому і у великому вірний, а невірний в малому і в великому несправедливий. Отже, якщо ви в неправедному багатстві не були вірні, хто вам правдиве довірить? І якщо в чужому не були вірні, хто дасть вам ваше?» У цих словах малим, неправедним і чужим названо земне матеріальне багатство, в тій чи іншій мірі дане Богом кожній людині. Людина повинна виявитися вірним «орендарем» — тобто розпорядитися земним багатством з волі Божої. Якщо в цьому малому вона виявиться вірною, то можна буде дати їй і велике — тобто небесне багатство, тому що і в ньому вона теж буде вірною. А якщо вона виявилася невірною в малому земному багатстві, то як ввести її в Рай і дати їй незчисленне багатство небес? Адже така людина і в ньому виявиться невірною, і його захоче привласнити лише собі одній, буде і їм користуватися за своєю порочною волею, а не з волі Божої.

Комментарии закрыты