13-го грудня, в день пам’яті святого апостола Андрія Первозванного, найстаріший духовний виш Півдня України, Одеська духовна семінарія — урочисто відзначила день свого престольного торжества. Святий апостол Андрій є небесним покровителем вихованців духовної школи, які одного разу, подібно до апостола, почувши в своєму серці голос Божий, стали на благодатний шлях пастирського служіння Церкви Христової. Про те, як семінарія провела свій День народження, розповідають наші кореспонденти, вихованці духовної школи.

15-го грудня Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, звершив освячення новозбудованого храму на честь Різдва Христового в селищі міського типу Великодолинське. В цей же день Владика відвідав храм святих апостолів Петра і Павла в селі Нова Долина і Успенський храм в селі Прилиманське Овідіопольського району.

Сповідництво істинної віри під час, коли язичництво, немов отрута, паралізувало людей, є справжньою ознакою мужності, міцності духу і непохитної вірності Богу. 17-го грудня, коли Православна Церква вшановує пам’ять великомучениці Варвари, Божественну літургію в Свято-Стрітенському храмі Одеси здійснив правлячий архієрей єпархії митрополит Агафангел.

Тринадцять років тому, 17-го грудня 2006-го року, в 1700-у [в тисяча семисоту] річницю від дня мученицької кончини святої Варвари — в одеському храмі, присвяченому їй, була здійснена перша Божественна літургія. Сьогодні на селищі Котовського в храмі, який освячений на честь цієї чудової нареченої Христової, проходить реконструкція і триває богослужбове життя приходу.

З благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, за ініціативи Соціального відділу — священнослужителі Одеської єпархії здали кров для маленьких пацієнтів онкологічного відділення Одеської обласної дитячої клінічної лікарні. Перед донацією духовенство звершило молебний спів за здоров’я підопічних онкологічного відділення та Божу ласку в цій благій справі. Відзначимо, що подібні заходи проводяться в єпархії постійно і щоразу священнослужителі з радістю відгукуються і стають донорами, розуміючи всю важливість і необхідність цієї допомоги для тих, хто гостро її потребує.

Величезна кількість щирих посмішок, сміх і неприкрита дитяча радість — саме цим і був переповнений урочистий зал в Свято-Успенському чоловічому монастирі. Напередодні святкування дня пам’яті Святителя і Чудотворця Миколая Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, подарував дітям з різних куточків України яскраві подарунки та приготований святковий стіл, і з батьківською турботою приділив увагу кожній дитині.

В ім’я істини проти брехні піднімав свій голос святий Миколай і багато інших; в ім’я істини проти єресей, проти єретичної брехні піднімали свій голос святі отці Вселенських Соборів, заради любові до істини вони тих, які цій істині противилися, анафематствували, відсікали від Церкви. А тепер нам кажуть, що всіх треба «гладити по голівці» і говорити: «Ви всі гарні!» А як раз любов і вказує на те, що заблудлого не потрібно гладити по голові і говорити, що ти хороший, а потрібно йому вказати на його помилку. Тепер як раз любов бачать там, де можна сказати, по суті словами поета, що люди стали до добра і зла «ганебно байдужі». Той, хто дійсно любить істину, той ворогів істини буде викривати, а погоджуватися з ними не буде. Якщо він бачить людину заблудлу, він по любові християнській старатиметься навчити її, але ніяк не братиме цю людину під руку, і говоритиме: ми з тобою єдині! А тепер ці спокуси постійно перед нами. Будемо ж це пам’ятати, і апостол любові Іоанн Богослов, і святитель Миколай Чудотворець — всі вони звуть нас до любові. Вони самі сяяли любов’ю і нас до неї закликають. Але пам’ятайте, що любов до істини повинна стояти на першому місці. Якщо людина заблукала — вкажи, а якщо вона злісно противиться, то її викрий без ніякого страху, як це робили апостоли і святі отці. Тільки тоді ти будеш, дійсно, сином істини, сином християнської любові і можуть тоді по цій любові дізнатися про тебе, що ти — дійсно учень Христа.

Комментарии закрыты