18-го грудня, в рамках свого архіпастирського візиту на південь єпархії, Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, відвідав Свято-Миколаївський монастир міста Ізмаїл і очолив Всенічне бдіння напередодні святкування дня Святителя і Чудотворця Миколая.

У день святкування та особливого шанування Святителя і Чудотворця Миколая, Владика Агафангел у співслужінні вікарних архієреїв, кілійського і ізмаїльського священства звершив Божественну літургію в Свято-Миколаївському храмі міста Кілія — одному з найстаріших в Одеській митрополії.

У п’ятницю 20-го грудня правлячий архієрей єпархії митрополит Агафангел звершив акафіст Покрову Пресвятої Богородиці в Свято-Покровському кафедральному соборі міста Ізмаїла в співслужінні вікаріїв і священства Одеської єпархії. За акафістним співом був присутній наш кореспондент.

У другому кафедральному місті великої Одеської єпархії — Ізмаїлі — 20-го грудня відбулись підсумкові річні єпархіальні збори духовенства Ізмаїльського, Ренійського, Болградського, Кілійського і Татарбунарського благочинницьких округів, яке очолив Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський.

25 років тому, в 1994-му році, було здійснено набуття мощей відомого всьому православному світу старця — Кукші Одеського. Пам’ять преподобного Кукші в Свято-Успенському Одеському чоловічому монастирі, де святий провів останні роки земного життя, вшанували 24-го грудня.

День пам’яті святителя Спиридона Триміфунтського, великого святого, якого шанує весь християнський світ, Православна Церква святкує 25-го грудня. В Одесі в храмі Спиридона Триміфунтського Божественну літургію очолив митрополит Агафангел у співслужінні вікарних архієреїв і священства міста Одеса.

Цього року Свято-Архангело-Михайлівський Одеський жіночий монастир молитовно відзначив 175-річчя з дня свого заснування. У зв’язку з чим 19-го грудня в монастирській будівлі музею «Християнська Одеса» відбулася виставка, присвячена історії створення обителі.

В Євангелії від Матвія Господь закликає нас: чисті серцем побачать Бога. І не тільки в молитві, не тільки в божественному спогляданні, але чисті серцем Бога побачать і навколо себе і, вдивляючись в кожну людину, яка є образ Божий. Чистота серця дозволяє нам, як пише святитель Філарет Дроздов, бачити благодать Божу, розлиту по всьому творінню, що іскриться, сяючи на всьому і у всьому. Якщо ми до цього сліпі, якщо ми в людині, яка перед нами, бачимо тільки її знівечення і не бачимо вкладеного в неї Царства Божого, то ми сліпі і в нашому серці темно. Зосередженість на собі і себелюбство нам закривають серце, шукання солодощі життя робить це серце байдужим. Один з афонських старців говорив: укуси малий шматочок солодощі, і твоє серце вже не чуйно до твого ближнього і до Бога. Будемо прагнути строго ставиться до того, що опоганює наше серце, будемо намагатися очиститися покаянням і утвердитися стриманістю.

Category:

ТЕО

Теги:

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Комментарии закрыты