У день свого небесного покровителя — мученика Агафангела — 5-го лютого Високопреосвященніший митрополит Агафангел, наш архіпастир і святитель Одеської землі, звершив святкове богослужіння в Свято-Успенському Одеському чоловічому монастирі. Владиці співслужили багато архієреїв, а також священство, які прибули з різних єпархій України і Молдови привітати видатного архіпастиря, мудрого наставника, невпинного молитовника, прекрасного організатора з днем тезоіменитства.
У недільний день 2-го лютого Високопреосвященніший митрополит Агафангел звершив Божественну літургію в одеському Свято-Успенському кафедральному соборі, де підніс свої полум’яні молитви за одеситів до Божого престолу.
4-го лютого виповнилося 30 років з дня упокоєння пріснопам’ятного митрополита Сергія (Петрова). Православна Одеса вшанувала пам’ять цього мудрого богослова, чудового оратора, святителя нашої церкви — митрополита Одеського і Херсонського Сергія. 4-го лютого 1990-го року Владика перейшов в Небесні обителі, а сьогодні віруючий народ згадує святителя в молитвах. Рано вранці на його могилі було звершено заупокійне богослужіння, яке очолив Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський. Вашій увазі пропонуємо спогади про митрополита Сергія Високопреосвященнішого Євлогія, який був знайомий з пріснопам’ятним архієреєм з юних років, а також інших, близьких до нього людей.
У пам’яті багатьох православних живуть спогади про одеського старця отця Іону, чиє земне буття немов парило над часом. І тому, хоча 7-а річниця з дня упокоєння старця Свято-Успенського монастиря схиархімандрита Іони (Ігнатенко) минула в кінці старого року, — сьогодні, через низку святкових днів, ми хочемо показати невеличкий фільм, присвячений світлій пам’яті цього дивного старця.
«Цінуйте час, бо дні лукаві». – попереджає нас Святий апостол Павло. Іноді люди думають, що міркувати про швидкоплинність часу – означає думати про сумне, наганяти тугу і похмурі думки. Але ж навпаки, час наближає до вічності. Запитує — що ти зробив для неї? Чи виконав ти те, що вимагала твоя совість, твій обов’язок? Час не можна повернути назад ні на секунду, тому апостол благає нас: «Бережіть час, не витрачайте його даремно, не проводьте його в пустих словах, марних справах, пам’ятайте, що дорогоцінна кожна хвилина». Є слова – вбити час. Страшні слова, тому що час — це наше життя. І якщо ми вбиваємо, витрачаємо час даремно, ми вбиваємо власне життя. Слова апостола вчать нас відрізняти в житті найважливіше, головне від другорядного, непотрібного. Тому нехай у кожного буде тверде правило — ставитися до часу благоговійно, як до скарбу. Якщо працюєш — працюй, якщо молишся — молись, якщо відпочиваєш — відпочивай. Але нічого не повинно бути безглуздого, безтямного.