Перше в 2020-му році засідання Священного Синоду Української Православної Церкви відбулося 18-го березня в резиденції Предстоятеля УПЦ на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Синод заслухав інформацію Блаженнішого Митрополита Онуфрія про поїздку в Амман (Йорданія) 26-го лютого 2020 го року для участі у зустрічі Предстоятелів і представників Помісних Православних Церков, а також про візит до Чорногорії з 27-го по 29-е лютого цього року. Окремо Священний Синод прийняв рішення про святкування в 2020-му році 400-річчя відродження православної церковної ієрархії в Україні та 75-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні. Також прийняті кадрові рішення: ректором Одеської духовної семінарії призначений протоієрей Димитрій Яковенко, голова Відділу релігійної освіти і катехизації Одеської єпархії. Особливо важливим стало рішення Священного Синоду щодо церковного життя в умовах поширення коронавірусу, з повним текстом якого можна ознайомитися на інформаційному сайті Української Православної Церкви.

…Божа Матір, що сидить на троні, а на колінах Її Немовля Христос, простирає благословляючу руку. Володарка Небесна тримає скіпетр і державу, на чолі Її корона, а на плечах — червона мантія… Свято «Державної» ікони Божої Матері відзначила Церква 15-го березня. У цей день святкове богослужіння в Свято-Пантелеймонівському Одеському чоловічому монастирі очолив Високопреосвященніший митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел. Йому співслужили намісник монастиря архієпископ Овідіопольський Аркадій, також архієпископ Южненський Діодор і архієпископ Арцизький Віктор, вікарії Одеської єпархії.

У перші 4 тижні Великого посту в православних храмах відбувається одне з найунікальніших за своєю історією і наповненням особливих великопісних богослужінь. Пасія — нестатутне богослужбове послідування, зміст якого зосереджений на Стражданнях Христа.

Переходячи до наступної події, мимоволі згадується п’ята заповідь блаженства: «Блаженні милостиві, бо ті помилуванні будуть». Щорічне благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, дозволяє безлічі християн міста Одеси виконати одну з основних чеснот християнства — милосердя. Для того, щоб люди мали можливість врятувати себе духовно, рятуючи кому-небудь тілесне здоров’я.

Одеська єпархія, з благословення Владики Агафангела, багато років допомагає нужденним, що стало вже традицією. І тому люди, яким необхідна допомога, завжди знають, що вони можуть розраховувати на підтримку від Церкви. Так, 17-го березня була роздана матеріальна допомога, продукти харчування та інші необхідні предмети побуту.

У всі часи, а в даний час особливо, люди замислюються про хвороби і смерть. У сучасної людини виробилося ставлення до смерті, як до найгіршого, що може з нами статися, і треба усіма силами прагнути вижити, навіть якщо виживання дуже мало нагадує справжнє життя. Святі отці давнини сприймали життя як шлях до вічності, а смертні врата — як перехід у вічне життя. Іоанн Златоуст говорить про прохання до Всевишнього мати «пам’ять смертну». Адже мета життя на думку наших духовних наставників — стати справжньою особистістю, якою ми задумані Богом, як каже апостол Павло в посланні до Ефесян, називаючи це повнотою зростання Христового, тобто стати неспотвореною Божою подобою. У посланні до Филип’ян він говорить: «Життя для мене — Христос, смерть — придбання», тому що, живучі в тілі, я відділений від Христа. Господь створив нас не для знищення, а для життя і тільки гріх став причиною нашого тління і хвороби. Хвороба і смерть з’явилися, тому що людина втратила Бога, відвернулася від Нього. Нам необхідно знову повернутися до нашого Творця, звернутися до нього всім серцем, і тоді померкнуть всі наші страхи, всі тривоги перетворяться в пил перед поглядом вічності.

Category:

ТЕО

Теги:

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Комментарии закрыты