12-го квітня Православна Церква згадувала Євангельську подію — Вхід Господній в Єрусалим — один з головних епізодів останніх днів земного життя Господа Іісуса Христа. Божественну літургію, яка транслювалася в прямому ефірі, в цей день звершив Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський. Наш кореспондент був присутній за урочистим богослужінням.

10-го квітня, в 76-ту річницю визволення міста-героя Одеси від німецько-фашистських загарбників, Владика Агафангел і міський голова Одеси Геннадій Труханов вшанували пам’ять загиблих воїнів біля пам’ятника Невідомому Матросу і стели «Крила Перемоги». Владика митрополит Агафангел звершив молитовне поминання всіх вождів і воїнів, які віддали своє життя в героїчній боротьбі заради Великої Перемоги. Виголошуючи «Вічну пам’ять» героям — визволителям Архіпастир приніс Господеві свої щирі молитви про всіх, хто загинув в роки окупації і всіх, хто своєю подвижницькою працею наближали весну визволення. Потім Владика разом з міським головою поклали квіти до підніжжя пам’ятників. У своєму архіпастирському слові Владика Митрополит підкреслив значимість цього дня: «Не забудуть одесити, — сказав Владика, — день 10-го квітня 1944-ого року, коли наша армія звільнила Одесу від німецько-фашистських загарбників. Наш народ вистояв серед усіх напастей і бур воєнного лихоліття і досяг Перемоги, ювілей якої відзначатимуть невдовзі всі люди доброї волі. Ми сьогодні згадуємо тих, хто не пощадив свого життя заради кожного з нас і молимося про всіх, хто не повернувся з полів битв. Вони живуть не тільки в пам’ятниках, а й в наших серцях. Вічна і вдячна їм пам’ять». З благословення Високопреосвященнішого Владики митрополита Агафангела в усіх храмах Одеси була піднесена заупокійна молитва про воїнів, які «життя своє на полі брані поклали». Також в цей святковий день представники Одеської єпархії за доброю традицією відвідали ветеранів війни, героїв-визволителів, які брали участь у боях за Одесу. Архіпастирське благословення, музичне вітання, матеріальна допомога та гуманітарні набори були зі зворушливою радістю прийняті нашими заслуженими земляками.

13-го квітня Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, звернувся до пастви в зв’язку з триваючою епідемією коронавірусу і розповів про численні соціальні ініціативи Одеської єпархії. Владика митрополит наголосив, що з самого початку поширення епідемії Православна Церква бере найактивнішу участь в підтримці тих, хто потребує уваги та допомоги.

Соціальне служіння Церкви не припиняється ні на хвилину. Одеська єпархія УПЦ спільно з благодійниками взяли на своє піклування всіх співробітників Єдиної оперативно-диспетчерської служби Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, яким тепер щодня будуть доставляти гарячі обіди. З благословення митрополита Агафангела, представники Гуманітарного центру єпархії привезли в місто Ізмаїл медичні маски, антисептики для рук і обробки поверхонь, продуктові набори, мед з монастирської пасіки. Гуманітарний вантаж був переданий Ізмаїльському благочинню, священнослужителі якого одразу вирушили в інтернат і дитячий будинок для того, щоб таким чином підтримати персонал і вихованців, які опинилися в скрутному становищі. Благодійний фонд Вадима Новинського на честь Покрова Божої Матері передав прихожанам УПЦ для пасхальних служб 850 000 масок, частина з яких передана приходам Одеської єпархії. У Свято-Архангело-Михайлівському жіночому монастирі печуть понад 10 тисяч великодніх пасок для благодійних цілей. Приготовлені сестрами обителі з молитвою здобні вироби будуть роздані, в першу чергу, медикам і нужденним людям, а також дитячим будинкам, інтернатам і будинкам престарілих в знак благословення від Воскреслого Христа в дні Світлої Пасхи.

З благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, в кожному великому кварталі міста Одеси в кроковій доступності в свято Світлого Христового Воскресіння одесити можуть освятити паски. Детально про карантинні заходи під час святкування Великодня в ході засідання оперативного штабу з коронавірусу в мерії розповіли представники духовенства. Архієпископ Южненський Діодор, вікарій Одеської єпархії Української Православної Церкви, зазначив, що все місто за планом розділене єпархіальною комісією на квартали — і в кожному кварталі в день Пасхи священнослужитель покропить свяченою водою великодні приношення городян. Освячення по місту буде з 6-ї ранку до 11-ї години дня. Точний час і місце локацій священнослужителів оголошуються за допомогою ОСББ.

Пасха — це одне з тих світлих свят, коли церкву намагаються відвідати навіть ті, хто зазвичай не ходить на церковні служби. Але в цьому році через пандемію коронавірусу доступ до храмів обмежений. Проте Церкви вже не раз в історії доводилося вибирати, як чинити в непростих обставинах. Як проходив Великдень під час епідемій, в богоборчі роки, як люди реагували на заходи, введені владою, — розповімо в нашому наступному матеріалі.

«Коли за нас Бог, то хто проти нас?, — задається питанням апостол Павло у своєму посланні до Римлян, — Той же, Хто Сина Свого не пожалів, але видав Його за всіх нас, як же не дав би Він нам із Ним і всього? Христос Ісус є Той, що вмер, але й воскрес, Він праворуч Бога, і Він і заступається за нас. Хто нас відлучить від любові Христової? Чи недоля, чи утиск, чи переслідування, чи голод, чи нагота, чи небезпека, чи меч? Як написано: За Тебе нас цілий день умертвляють, нас вважають за овець, приречених на заклання. Але в цьому всьому ми перемагаємо Тим, Хто нас полюбив. Бо я пересвідчився, що ні смерть, ні життя, ні Анголи, ні Начала, ні Сили, ні теперішнє, ні майбутнє, ні вишина, ні глибина, ані інше яке створіння не зможе відлучити нас від любові Божої, яка в Христі Іісусі, Господові нашому! (Рим 8: 31-39). Дорогі брати і сестри, не відлучить нас від Бога ані вірус, ані карантин. Будемо же жити мудро і робити все по совісті, будемо смиренно дотримуватися карантину і виконувати цю вселенську епітим’ю, але при цьому не будемо забувати, що слова: «Не бійся!» зустрічаються в Святому Письмі 365 разів, практично це нагадування нам маловірним у кожен Божий день. Тому: «Коли за нас Бог, то хто проти нас? (Рим. 8:31). Христос Воскрес, дорогі брати і сестри!

Комментарии закрыты