26-го квітня, в Неділю апостола Фоми, митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел звершив Божественну літургію в храмі святої блаженної Матрони на території Свято-Успенського монастиря в співслужінні братії обителі. Під час богослужіння підносилася сугуба молитва за упокій душ спочилих рабів Божих пожежників, рятувальників і всіх, від катастрофи Чорнобильської до смерті уражених. Нагадаємо, 26-го квітня 1986-го року на українській землі відбулося лихо планетарного масштабу — вибух енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, який став загрозою для всього живого на величезній території. У цей день ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю героїв-ліквідаторів аварії, які врятували майбутнє від радіаційної небезпеки і відійшли у вічність.

У цей же недільний день 26-го квітня Владика Агафангел, на прохання місцевих жителів прибув на землі Академії аграрних наук України в Дослідне господарство «Покровське». Владика митрополит звершив молебний спів про дощ і разом з духовенством попросив у Господа милості і благословення для всієї нашої землі.

Ось уже з початку святкування Пасхи Тріодь пісна замінюється Тріоддю цвітною — і так відбувається невпинний рух усього річного кола богослужінь. Кожен тиждень цвітної Тріоді, як і пісної, має своє найменування. Змінює Світлу седмицю Неділя Антипасхи, в якій згадуються дві події.

Після недавньої пожежі 24-го квітня в Свято-Успенському Одеському чоловічому монастирі братія обителі на чолі з ігуменом архієпископом Віктором висловила сердечну подяку всім співробітникам Державної служби з надзвичайних ситуацій, СБУ, Національній поліції України, співробітникам швидкої допомоги, представникам міської та обласної влади — всім, хто брав участь в гасінні пожежі і наданні невідкладної допомоги. А також усім небайдужим людям, які співчутливо переживають це випробування разом з обителлю і її насельниками. За попередньою інформацією співробітники поліції вже затримали підозрюваного в підпалі.

З благословенням митрополита Одеського і Ізмаїльський Агафангела, благодійні акції та роздачі гуманітарної допомоги в Одеській єпархії продовжуються. Добрі справи ніколи не повинні бути закінчені, завжди будуть люди, яким необхідна допомога. Ось і в Одеській єпархії справи милосердя не завершуються і донині видаються сотні і тисячі продуктових наборів, засобів особистої гігієни та інших необхідних речей.

У великопісний період, з благословення митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, в Одесі проходив церковно-просвітницький проект «Пост з Біблією в руках», який організували Місіонерський відділ нашої єпархії і Братство святого апостола Андрія Первозванного. До початку карантину відбувся цикл відкритих лекцій про Святе Письмо, на одній з яких, присвяченій Біблії як основі світової класичної літератури, — тоді побувала і наша знімальна група.

На кожній Божественній Літургії ми чуємо такі слова: «Блаженні вбогі духом, блаженні засмучені, блаженні миротворці», — так починається Нагірна проповідь Спасителя, в якій зосереджено головне євангельське вчення про життя. Починається ця проповідь словом «блаженні», тобто щасливі, а закінчується так: «Радійте і веселіться, бо нагорода ваша велика на небесах». Про кого ж говорить Господь? Про тих, хто завжди жив безхмарно, безболісно, безжурно? – ні. Він називає щасливими тих, що плачуть, гнаних за правду, і говорить нам, що в самому стражданні Господь з нами перебуває. Чи має до нас це відношення? Саме пряме. Тому що весь світ страждає, кожна людина страждає. Недарма в Новому Заповіті сказано: «Світ у злі лежить». Ми народжуємося в цьому світі і плачемо і йдемо так само. Нас вражають хвороби і немощі. В тому і є сила Христа Спасителя, Який прийшов саме до страждаючих, саме до тих, кому Він сказав: «Прийдіть до мене всі струджені та обтяжені… Всі, хто страждає, радійте, бо Я страждаю з вами, Я вас виведу в світлий мир. Радійте і веселіться, бо нагорода ваша велика на небі». Він зараз, тут, в цей момент зняв з вас тягар життя. Тому що Він Сам говорить: «Прийдіть до Мене!» І ми повинні самі зараз прийти до Нього – і тоді знайдемо спокій душам нашим, — світло, мир, любов, радість, блаженство.

Комментарии закрыты