Ось і завершився цикл великодніх піснеспівів і торжеств. Христос вознісся на небо і заповідав нам чекати Його Другого пришестя в повній Його силі і славі, і в той момент прийде час жнив, суду. Про свято Вознесіння Господнього розповідає наш кореспондент. 

 

 «Отечество своє, Мир Лікійських, не залишаючи духом, у премирний град Барський преславно тілом пренесений, архієрею Миколаю», — співає Церква в свято перенесення чесних і багатоцілющих мощей святителя і чудотворця Миколая 22-го травня. Всенічне бдіння і святкову Божественну літургію в цей день Владика митрополит Агафангел очолив у Свято-Миколаївському Ізмаїльському чоловічому монастирі. З відвідування обителі почався архіпастирський візит правлячого архієрея єпархії в її південні межі.

 

Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, з архіпастирським візитом відвідав південь Одеської єпархії. В рамках своєї поїздки Владика Агафангел побував в храмах і монастирях міста Ізмаїла, також звершив молебень в храмі Святої і Живоначальної Трійці в місті Вилкове і відвідав Спасо-Преображенський собор Болграда.

 

24-го травня Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, звершив святкову Божественну літургію в Свято-Миколаївському храмі міста Кілії. Віруючі мали можливість молитовно долучитись до богослужіння не тільки будучи в храмі, але також і в ефірі у ході прямої трансляції, організованої Одеською єпархією з місця події.

 

Століттями тривала, і до сих пір йде, історія Церкви. Апостольська віра полум’яніла в серцях християн. За неї вони нерідко терпіли муки і віддавали життя. У той же час виникали і єресі, які намагалися спотворити чистоту апостольської віри. Тоді, в 325 році після Різдва Христового, зібралися отці Церкви на Перший Вселенський Собор в місті Нікеї. У ньому брав участь і Святитель Миколай Чудотворець. Пам’ять цих отців ми сьогодні і звершуємо. Вони докладно і точно виклали віру в Господа Іісуса Христа як в Сина Божого. Вони сповідали, що ми віруємо «…в єдиного Господа Іісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків; Світло від Світла, Бога Істинного від Бога Істинного, народженого, нествореного, єдиносущного з Отцем…». Слова «єдиносущного з Отцем» означають, що Син Божий одної Істоти з Богом Отцем.

Така наша віра в Господа нашого Іісуса Христа. Віра дає радість. Сам Господь молиться Богу Отцю за нас, щоб ми мали радість. У цій молитві Він каже: «Тепер же до Тебе Я йду, але це говорю Я на світі, щоб мали вони в собі радість Мою досконалу» (Ін. 17, 13). І нам належить на землі отримати досвід спілкування з Богом. Ми повинні почати жити з Богом. Якщо це не почнеться тут, то після смерті теж нічого не станеться. Такий досвід спілкування з Богом ми можемо пережити тілом і душею в молитві, ми вдаємося до Бога, єднаємося з Богом. І тоді ми відчуваємо в душі мир, спокій і радість. Нам треба намагатися, щоб такі стани нашої душі ставали більш тривалими, а потім постійно з нами перебували. Тоді цей рай, який почнеться у нас на землі, продовжиться і там, після смерті.

Комментарии закрыты