На п’ятдесятий день після Світлого Христового Воскресіння Церква відзначає день Живоначальної Трійці. Сьомого червня Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, очолив Божественну літургію в престольне свято в Свято-Троїцькому соборі Одеси.
«Приидите, вернии, Духа Святаго прославим сошествие». У понеділок після П’ятидесятниці ми святкуємо день третьої особи Святої Трійці, що предвічно виходить від Бога Отця, — День Святого Духа. В Одеській єпархії в це свято Високопреосвященніший Агафангел звершив богослужіння в Троїцькому храмі в Кривій Балці. За богослужінням могли спостерігати на просторах інтернету безліч православних тому, що з місця спільної молитви велася пряма трансляція.
Інокентій (Борисов) — архієпископ Херсонський і Таврійський, знаменитий богослов і церковний оратор. «Руський Златоуст» — так називають нашого святителя Інокентія Одеського. В єпархії в цьому році пам’ять святого Інокентія святкували 4-го червня. Богослужіння в Спасо-Преображенському кафедральному соборі, де спочивають нетлінні мощі святителя, — очолив правлячий архієрей Владика Агафангел.
Замовкає нині всяка зневіра і страх відчаю зникає… Такими словами починається тропар іконі Божої Матері «Споручниця грішних», пам’ять якої відзначалась одинадцятого червня. В Одеській єпархії в цей день мала Пасха святкувалася в храмі, який освячений на честь цієї ікони. Богослужіння у свято очолив Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський.
З благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, Одеська єпархія веде активне соціальне життя. Духовенство, прислухаючись до своєї вірної пастви, надає не тільки духовну допомогу і підтримку, а й з материнською ласкою піклується про матеріальний стан народу. Тому протягом багатьох років Соціальний відділ Одеської єпархії щодня допомагає нужденним людям.
Цієї неділі, дорогі брати і сестри, ми будемо вшановувати пам’ять усіх святих: всіх прославлених Церквою святих, життя яких було сповнене благодаттю Божою. Скільки ще людей прожили свято і при цьому змогли повністю приховати цей духовний скарб потай від людських поглядів — відомо одному лише Богу! Для всіх, хто цікавиться історією і хронологією розвитку людства, це свято є унікальною можливістю дізнатися про кожний перiод щось найважливіше і незмiнне: не просто чим і з якого посуду люди їли і чим розважалися, — а чим жили, як вірували і на що в майбутньому сподівалися кращі люди свого покоління, часом незрозумілі своїм заземленим сучасникам аж до ненависті і вбивства. Подібно кількості річних кілець на спилі дерева, любитель історії по житіям святих може досліджувати періоди життя освяченої Богом людини і обставини навколо неї: адже обставини життя Адама і Єви, потім суддів і пророків, потім апостолів, мучеників і святителів дуже і дуже різні, а що вже говорити про незвичайності подвигів, наприклад, Христа ради юродивих… Однак як би по-різному не складалося їхнє життя, об’єднувало їх одне: тверда віра, надія і любов до Бога всупереч усьому, а також співчуття до оточуючих людей з усіма їхніми бідами і тривогами. Сподобившись життя вічного, вони і надалі не можуть дивитися на всі наші переживання — переживання людей, що поки знаходяться в процесі духовної боротьби. Церква порівнює цих люблячих людей з нашими вірними друзями і старшими братами і сестрами, завжди готовими прийти на допомогу молодшим, якщо це дійсно важливо. У повсякденному житті наявність хорошого покровителя в особі родича або товариша на випадок непередбаченої біди — це завжди велика втіха, адже недарма говорять народні приказки: «Грошей мало — не біда, як є друзів череда» або «Не так те багатство, як вірнеє братство». Бувають такі періоди в історії країн і обставини у людей, коли матеріальні блага знецінюються, а ось справжній дружбі ніяка девальвація не страшна, тим більше, якщо один сподобився молитовної відваги і клопотання перед Царем — Царем Небесним! У ці дні ми згадуємо не просто пам’ять одного, декількох або навіть сотень таких людей, а взагалі всіх святих, що від віку Богу догодили, по сему покличемо ж благоговійно і з надією цих небожителів: «Всі святі, моліть Бога за нас!»