28-го липня, в день пам’яті рівноапостольного великого князя Володимира, у святому хрещенні Василія, і з нагоди свята Хрещення Русі, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. У слові проповіді Блаженніший Владика нагадав про початок навернення людей нашої землі до християнської віри, розповів про дивовижну зміну життя князя Володимира та закликав жити так, як жив святий після Хрещення, щоб бути корисними для своєї Батьківщини. «Весь народ, який входив до складу тодішньої Русі, всі люди, які прийняли Хрещення, просвітилися світлом Божественної правди, стали замість синів загибелі, синами спасіння», — сказав архіпастир. «Сам хреститель Русі до хрещення був жорстоким правителем, а після нього став милосердним, добрим, цнотливим. Князь Володимир став взірцем християнина», — підкреслив Блаженніший Владика Онуфрій. Після відпусту священнослужителі та віруючі на чолі з предстоятелем Української Православної Церкви вирушили хресним ходом до Дальніх печер Лаври, де було звершено молебень святому рівноапостольному князю Володимиру. Потім була відслужена заупокійна літія на могилі покійного Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана), який отримав своє чернече ім’я саме на честь святого князя Володимира.

26-го липня Православна Церква вшанувала пам’ять того, чиє ім’я означає «Фортеця Божа», небесного благовісника — архангела Гавриїла. На честь цього свята Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, очолив Божественну літургію в храмі Володимирської ікони Божої матері. Про свято в православному комплексі розповідає наш кореспондент.

З благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського та Ізмаїльського, 28-го липня, в день пам’яті рівноапостольного князя Володимира та День Хрещення Русі, архієпископ Арцизький Віктор очолив Божественну літургію в храмі святого рівноапостольного князя Володимира і мучениці Людмили на Французькому бульварі.

28-го липня, з благословення Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія, за підтримки Київської митрополії і благодійного фонду «Покров і Милосердя» — день Хрещення Русі був відзначений великим святковим концертом, записаним на телеканалі «НАШ». У підготовці та проведенні заходу активну участь взяли представники Одеської єпархії, а в самому концерті виступили колективи, що представили різні регіони України.

Сьогодні, в неділю 8-му після П’ятдесятниці, ми чули на Літургії Євангеліє про насичення Іісусом Христом народу. В цьому проявляється Боже милосердя до всіх людей і вказівка на послух Його учням: «Ідіть і дайте їм їсти». Саме тому милосердя, яке виходить від Самого Христа, має виходити і від нас. І щоб ми з вами навчилися бути справжніми християнами, потрібно навчитися бути милостивими. Ми з вами знаємо, що Господь так нам і сказав: «Блаженні милостиві». Блаженні — значить, щасливі. Люди, які так живуть, вже в цьому світі отримують багато втіхи. Вони щасливі тут і сьогодні. Дуже важливо щоб, незважаючи на ту злість, яку ми зустрічаємо, самі не відповідали злом, а намагалися відповідати милістю. Тому що, як сказав один святий, зло не перемагається словами, коли ми починаємо сперечатися, дратуватися і засуджувати, виявляється, воно бореться мовчанням, коли наше серце з терпінням, зі смиренням, з любов’ю народжує милість до людини. І ми повинні завжди намагатися, щоб з нашого серця виходили тільки благость і добро.

Комментарии закрыты