1-го серпня Православна Церква святкує набуття мощей нашого великого святого преподобного Серафима Саровського. Ця подія відбулася влітку тисяча дев’ятсот третього року в Сарові. 1-го серпня за новим стилем мощі святого були урочисто обретені і відкриті для загального вшанування. В Одесі в святковий день Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, звершив Божественну літургію в монастирському храмі, освяченому на честь преподобного Серафима Саровського в Свято-Іверській чоловічій обителі.

У неділю, другого серпня, ми шанували пам’ять святого пророка Іллі, це престольне свято Свято-Іллінського Одеського чоловічого монастиря. У цей день Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, очолив Божественну літургію в головному храмі обителі в співслужінні намісника монастиря архієпископа Віктора, а також вікаріїв єпархії архієпископів Аркадія і Діодора.

У день пам’яті святої рівноапостольної Марії Магдалини 4-го серпня Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, звершив святкову Божественну літургію в Марії-Магдалинінському храмі Одеси у співслужінні настоятеля храму, ректора Одеської духовної семінарії протоієрея Димитрія Яковенка, кліриків храму та міського духовенства.

5-го серпня Церква вшановує пам’ять Почаївської ікони Божої Матері — однієї з найбільших святинь української землі. На честь свята митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел очолив Божественну літургію в Свято-Успенському кафедральному соборі Одеси. Віруючі змогли прикластися до списку Почаївського образу, освяченому на оригіналі, і до інших святинь, що зберігаються в єпархії і були зібрані до свята в кафедральному соборі. Чому цей день займає особливе місце в православному календарі Південної Пальміри — розповідає наш кореспондент.

З благословення Владики митрополита Агафангела, Благодійний фонд родини Зарічанська зробив подарунок багатодітним сім’ям Одеси — організував для них відпочинок далеко від міської суєти в одному з курортних селищ біля Чорного моря. Великі сім’ї, всього понад сто дітей — познайомилися, подружилися і оздоровилися на Чорноморському узбережжі.

Сьогодні багатьох християн хвилює питання: чи варто молитися за здоров’я і зцілення від недуг, якщо всі ми, згідно Символу віри, «очікуємо воскресіння мертвих і життя будучого віку»? Напередодні свята великомученика і цілителя Пантелеймона і, в принципі, самої канонізації і шануванням святих лікарів і цілителів — Православна Церква дає безсумнівно позитивну відповідь на це питання. Молитися можна і потрібно, з довірою до Божого Провидіння про кожну людину окремо. Зазвичай думають, чи варто молитися за здоров’я фізичне або досить просто молитися про спасіння душі, бо знає Отець наш Небесний, в чому ми маємо потребу ще до прохання нашого (Мф. 6:8), — люди або самі давно не хворіли, або в суєті життєвій або жорстокості серця не помічають, скільки навколо тих, що «в немочі лежать» і чекають ослаблення болю. Дійсно, багато подвижників благочестя не моляться про своє здоров’я, повністю довіривши його Богові, але, тим не менш, за здоров’я інших вони молилися щодня. Преподобний Паїсій Святогорець, наприклад, ніколи не молився про свої фізичні недуги, але завжди молився і іншим радив молитися за людей з подібними хворобами: при своєму безсонні молився за інших, хто не може зараз заснути; при своєму онкологічному захворюванні — за всіх дорослих і дітей, страждаючих від цього недуга і так далі. Він стверджував, що така жертовна молитва має особливу силу в очах Божих! Однак через неміч нашу немає нічого поганого і грішного, коли ми молимося і про своє власне здоров’я, щоб після зцілення принести ще добрі плоди покаяння і утвердитися в добрі. Будемо ж звертатися в молитві, дорогі брати і сестри, до Спасителя, Пресвятої Богородиці і всіх безсрібників і цілителів, які, будучи лікарями на землі, зцілюючи молитвою тіло, просили милості Божої для душі зціленної людини, щоб зазнавши тимчасових страждань тілесно, душі наші очистилися і перебували потім в спокої і вічній радості з Христом!

Комментарии закрыты