У День незалежності в храмах і монастирях Української Православної Церкви молилися за Україну і мир в державі. Предстоятель нашої Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій взяв участь в урочистих заходах на території Національного заповідника «Софія Київська», які очолив глава держави Володимир Зеленський. Предстоятель звернувся до Президента України та глав і представників конфесій і релігійних організацій, вітаючи з двадцять дев’ятими роковинами незалежності України. «Сьогодні ми в черговий раз дякуємо Богові за дар незалежності, за прожиті в незалежній державі роки, які були сповнені як досягнень, так і втрат і помилок. Але незважаючи на все, ми продовжуємо жити, працювати і розвивати нашу країну, — зазначив Його Блаженство. — Хочу побажати сьогодні, щоб ми усвідомлювали справжню красу нашої країни, усвідомлювали її різноманітність і зберігали її. Молимося, щоб в нашій країні запанував мир, і не тільки мир на Сході України, але перш за все мир в наших серцях».

У Одеській єпархії клірики храмів, з благословення митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, підготували для одеситів також музичне привітання до Дня незалежності, яке транслювалося на єпархіальних медіаресурсах.

 

У день пам’яті преподобного Іоанна Святогорця, з благословення митрополита Агафангела, архієпископ Арцизький Віктор взяв участь в Богослужіннях в Свято-Успенській Святогірській лаврі. 23-го серпня в Святогірській Лаврі почалися святкові богослужіння, присвячені святкуванню пам’яті подвижника Святих Гір XIX століття — преподобного Іоанна Затворника, який своїм подвигом прославив обитель на Сіверському Дінці. Святкове всенічне бдіння почалося в Успенському соборі Лаври з великої вечірні. Літію звершив архієпископ Арцизький Віктор, вікарій Одеської єпархії. Полієлей очолив Високопреосвященніший Арсеній, митрополит Святогірський, вікарій Донецької єпархії, намісник Свято-Успенської Святогорської Лаври. Вранці 24-го серпня, в сам день пам’яті преподобного Іоанна Затворника, Божественну літургію очолив в Успенському соборі Святогірської Лаври священноархімандрит обителі, митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон. Після закінчення Божественної літургії мощі преподобного Іоанна Затворника під святковий церковний передзвін з молебним співом в преднесенні хоругв були ізнесени священнослужителями на руках з Успенського собору на Лаврську площу. На Божественній літургії, а також на молебнях в цей день підносилися прохання про мир в нашій Вітчизні та про єдність Святої Церкви.

 

26-е серпня — святкування на честь ікони Божої Матері «Пом’якшення злих сердець». Цей чудотворний образ знаходиться в Іоанно-Богословській Семистрільній церкві на цвинтарі, неподалік від Вологди. На іконі зображена Пресвята Богородиця, пронизана сім’ю стрілами, від чого ікона і отримала іншу назву свою — «Семистрільна».

 

Серед святих угодників Божих є чимало тих, хто просіяв на українській православній землі, в тому числі і в відомій Києво-Печерській обителі. У серпні Православна Церква вшановує пам’ять преподобного Пимена Багатохворобливого, який через важкі недуги досяг Царства Небесного в своїй душі вже на землі.

 

25-26-го серпня в Одеській духовній семінарії відбулися вступні іспити для абітурієнтів, які вирішили отримати духовну освіту і стати священнослужителями Української Православної Церкви. За результатами іспитів буде сформований перший курс вихованців духовної школи. яким в майбутньому належить влитися в загальносемінарську сім’ю і осягати богословські науки, зміцнюючись в богослужбових традиціях Православної Церкви. Детальніше про екзамени розповідає наш кореспондент.

 

Серед сонму православних мучеників, за Віру Христову постраждалих, які постали у Престолу Слави Божої, особливо повчальна історія семи Еффескіх отроків, чию пам’ять Свята Православна церква шанує в серпні. Максиміліан, Іамвліх, Мартініан, Іоанн, Діонісій, Ексакустодіан і Антонін — ці сім юнаків, незважаючи на аристократичне походження, вибрали для себе життєвий шлях, пов’язаний ні з військовою кар’єрою і надійним майбутнім, а з сповіданням Віри Христової, за що і були увінчані мученицьким вінцем.

 

У серпні ми вшановуємо пам’ять преподобного Антонія Римлянина, новгородського чудотворця. З дитинства він був вихований батьками в християнській побожності і відданості Православної Церкві, і своїми благими справами во славу Христову був зарахований до лику православних святих. Крім того, преподобний Антоній Римлянин відомий як засновник новгородського Антонієва монастиря.

 

Християнство — сіль людей, які живуть на землі. А сіллю самого християнства є монашество. Про це дивіться у першому випуску нового єпархіального проекту «Емаус, сіли і поїхали», який вийшов в ефір з розказує про давній Свято-Вознесенський жіночиій монастир в селі Чумальово, що в Закарпатті. Подивитися «Емаус» можна на ютуб-каналі Одеської єпархії. А коротко про те, як зустріла обитель мандрівників з Одеси — ви дізнаєтеся з наступного сюжету.

Комментарии закрыты