У недільний день 6-го вересня Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, звершив Божественну літургію в Свято-Успенському Одеському чоловічому монастирі у співслужінні братії обителі в священному сані. За богослужінням на сугубій єктенії були піднесені молитовні прохання в зв’язку із загрозою поширення коронавірусной інфекції. Після сугубою єктенії Владика Агафангел підніс молитву під час поширення шкідливої пошесті чтому.
8-го вересня храм святих мучеників Адріана і Наталії, розташований на Французькому бульварі, відзначив престольне торжество. Свято змогли відвідати безліч віруючих, бажаючих прославити Господа і возвеличити його, як робили це праведники, сповідники і мученики.
З благословення митрополита Агафангела, клірик Одеської єпархії протоієрей Микола Карпенко відвідав школу-інтернат №7 міста Одеси, де навчаються діти з діагнозом ДЦП та надав посильну допомогу продуктами харчування. З огляду на важке фінансове становище даного закладу, дорогий догляд і лікування хворих дітей, Одеська єпархія регулярно надає допомогу інтернату. Нещодавно силами Свято-Іверського Одеського чоловічого монастиря в спальних кімнатах школи-інтернату провели капітальний ремонт. Адміністрація школи на чолі з директором Ольгою Грауер подякувала Владиці митрополиту Агафангелу і Одеській єпархії за увагу до потреб навчального закладу і надану допомогу інтернату в цей нелегкий час.
…Її передбачення до єдиного збувалися, її молитовна допомога завжди була сильна в зціленні. Її не злякала хвиля радянського безбожництва і не похитнули гоніння влади. Життєвий шлях святої Марії Дівєєвської не можна назвати простим. Єдиною втіхою і відрадою блаженної завжди була молитва. 8-го вересня Православна Церква вшановує святу угодницю Божу, чий подвиг завжди буде служити орієнтиром для віруючих сердець. 
 
У останній день церковного року, що минає, 31-го серпня за старим стилем або 13-го вересня за новим стилем, Православна Церква встановила святкування в пам’ять чуда положення чесного пояса Пресвятої Богородиці в Константинополі.
У церковних співах Божа Матір нерідко порівнюється з неопалимою купиною (вогнетривким терновим кущем), що бачив Мойсей на горі Хорив. Подібність між Неопалимою Купиною і Матір’ю Божою полягає в тому, що як старозавітна купина залишалася неушкодженою у час, коли охопив її вогонь, так і Пресвята Діва Марія, яка народила Іісуса Христа, до Різдва і після перебувала Дівою. 17-го вересня Свята Православна Церква святкує пам’ять Ікони Божої Матері, яка носить назву «Неопалима Купина».
Багато буває в житті подій, які внутрішньо зупиняють людей, кидають у сльози, у збентеження, і це — велика Божа милість. Буває так, що слова, які ти чув у церкві, слова, прочитані в Євангелії, раптово зупиняють і призводять до питання: а чи туди саме я йду? І це найважливіший момент нашого життя — момент зупинки. Треба кожному з нас вміти зупинити свої ноги, що нестримно біжать вперед до благ земного життя і зосередитися, зануритися в молитву до Бога про те, щоб Він допоміг нам розібратися в шляхах наших, відпочити від метушні і себелюбства. Ми повинні вміти знайти час і для того, щоб піти в глибини свого серця і для допомоги іншим людям.

Комментарии закрыты