1-го листопада, у неділю, Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський звершив Божественну літургію в Свято-Успенському Одеському чоловічому монастирі у співслужінні братії обителі в священному сані. За богослужінням була звершена дияконська хіротонія… «Бог влаштував церкви в містах, як пристані на море, щоб ми, вдаючись сюди від бурі життєвого сум’яття, насолоджувалися найбільшою тишею. Справді, тут не потрібно боятися ні бурхливого руху хвиль, ні нападу розбійників, ні навали лиходіїв, ні сили вітрів, ні засідки звірів; це — пристань вільна від усього такого, це — духовна пристань душ. І ви самі свідки сказаного. Якби хто-небудь з вас розкрив тепер свою совість, то знайшов би в собі великий спокій: ні гнів не хвилює, ні хіть не запалюється, ні заздрості не висушують, ні гордість не надимає, ні пристрасть марнославства не снідає, але всі ці звірі приборкані, так як слУхання божественних писань, як божественна чарівна пісня, проникає через слух в душу кожного і присипляє ці божевільні пристрасті. Як же не шкодувати про тих, які, маючи можливість насолоджуватися таким любомудрієм, не звертаються і не приходять постійно до загальної матері всіх церкви? Яке міг би ти вказати мені заняття необхідніше цього? Які збори корисніші? І що перешкоджає перебуванню тут? » — каже нам святитель Іоанн Златоуст..
4-го листопада Православна Церква урочисто молитовно згадує і прославляє явище милості Божої Матері в Її образі Казанському, що виразилося в чудовому порятунку батьківщини в тисяча шістсот дванадцятому році від навали чужинців-поляків, які захопили майже половину наших земель. У день пам’яті Казанської ікони Божої Матері в Одесі митрополит Агафангел звершив Божественну Літургію в храмі на честь Казанського образу Богородиці
31-го жовтня, в день пам’яті апостола і євангеліста Луки, з благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, архієпископ Южненський Діодор, благочинний храмів Южненського благочиння, у співслужінні настоятеля протоієрея Олександра Волконського — звершив Божественну літургію в храмі на честь святого апостола Луки в селі Красносілка Лиманського району Одеської області. Слід зазначити, що майже 2 століття назад Красносілка була заснована як німецька колонія під назвою Гільдендорф і жили в ній виключно лютерани-нащадки іноземних колоністів. Такий стан речей зберігався аж до радянської влади. У наш же час тут проживають багато православних різних національностей, Але православного храму, як кажуть, в селі не було. Тепер же просторий і яскравий величний Дім Божий зустрічає свою паству і кожного, хто прибуває до Красносілки.
У суботу, 7-го листопада, перед святом великомученика Димитрія Солунського звершується поминання всіх покійних — Дмитріївська поминальна субота. Детальніше про те, що прийнято робити в цей день, — розповідають наші кореспонденти.
Добром Об’єднаємо Країну! У Луганську область з Одеської єпархії доставлений вантаж з гуманітарною допомогою. Північ Луганської області на сьогоднішній день залишається найбільш постраждалою точкою від руйнівних пожеж. Люди цього краю вже кілька місяців живуть без власних будинків, грошей, одягу, продуктів харчування і своїми силами відновлюють зруйноване стихією житло. За останній час життя в селищах, які опинилися в епіцентрі страшних подій, потихеньку налагоджується, люди відновлюють житлові будинки і необхідну інфраструктуру. 30-го жовтня в Луганську область в рамках програми Одеської єпархії # ДоброОб’єднує прибув вантажний автомобіль із зібраною з благословення митрополита Агафангела гуманітарною допомогою і фінансами. На зібрані кошти єпархією і Благодійним Фондом «Покров і Милосердя» адресна матеріальна допомога була надана ста десяти постраждалим від пожеж жителям Луганської області. Луганчани з великою вдячністю зустрічали вантаж, адже у багатьох з них зовсім немає коштів на існування.

Пам’ять святої великомучениці Параскеви, іменованої П’ятницею, шанує Церква 10-го листопада. Ким опікується великомучениця і чому в народі її називають П’ятницею – про це дивіться у нашому сюжеті.

27-го жовтня в рамках міжнародної науково-практичної конференції, що проходила в Київській духовній академії і семінарії, відбулося відкриття виставки «Українська Православна Церква в служінні Богу і людям». Виставка приурочена до 30-річчя дарування Грамоти Святішого Патріарха Алексія II про незалежність і самостійність Української Православної Церкви в її управлінні. Пропонуємо вашій увазі сюжет на основі матеріалів наших київських колег.

Комментарии закрыты