Дорогі брати і сестри! Від щирого серця вітаємо вас з цивільним новоліттям і наступаючим великим святом Різдва по плоті Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа! «Слово стало плоттю і перебувало між нами, повне благодаті та правди, і ми бачили славу Його, славу як Однородженого від Отця». У цих словах полягає головна причина нашої радості у втіленні Сина Божого. Сам Творець всесвіту став людиною, в усьому подібною до нас, крім гріха. Він прийшов на землю як Боголюдина для того, щоб позбавити світ від влади диявола і вічної смерті, відкрити нам вільний вхід в Своє вічне Царство благодаті та правди. Молитовно бажаємо всім нам, дорогі брати і сестри, — слідувати за Христом і служити Йому — кожен у своєму покликанні і тим даром, що даний йому від Бога.
27-го грудня Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, звершив Божественну літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Одеси у співслужінні соборного духовенства. В цей передостанній недільний день перед Різдвом Христовим Церква відзначає пам’ять святих праотців, а в останню неділю перед Різдвом — пам’ять святих отців. Святі праотці і отці — це старозавітні родичі Господа нашого Ісуса Христа по плоті, починаючи зі святих праотців Адама і Єви, Авеля, Сифа, Єноха, Ноя, його синів, святого патріарха Авраама і інших. Аж до славного Різдва Христового. Ми шануємо всіх старозавітних праведників, включаючи тих, які стали предками Спасителя по плоті за те, що ці люди горіли, як свічки Божі у темряві язичницькій, і жили надією на прихід Месії і звільнення людства від рабства диявола, гріха і смерті. І одним з головних почуттів або думок, які об’єднують і святих праотців, і отців, і апостолів, і взагалі святих всіх поколінь, є розуміння того, що Господь, як і раніше, так і зараз, як і тисячу років тому, так і в новому році знаходиться серед нас, йде по життю з нами поруч. І це відчуття живого Бога робить нас православними християнами … Після завершення недільного богослужіння Владика митрополит Агафангел відвідав скит на честь ікони Божої Матері «Всецариця», де ознайомився з виконаними роботами по ремонту та оздобленню, а також звернувся до прихожан з архіпастирським словом.
25-го грудня, в день пам’яті святителя Спиридона Триміфунтського, в храмі, освяченому в його честь, була звершена святкова Божественна літургія, яку, з благословення Високопреосвященнішого митрополита Агафангела, очолив єпископ Болградський Сергій, вікарій Одеської єпархії.
У храмі на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» в період Різдвяного посту традиційно була відслужена панахида для малозабезпечених і знедолених людей, які хочуть помолитися про своїх близьких і рідних. Настоятель протоієрей Іоанн Горіа розповів про соціальне служіння, яке відбувається протягом більше 10-ти років в цьому храмі.
Традиційно на перехресті двох років кожна людина, компанія або ж держава підбивають підсумки своєї роботи, свого розвитку. Так і в недавньому випуску єпархіальної інтерактивної програми «Бесідка» відбулася розмова про те, що було зроблено і якими трудами були організовані численні проекти Одеської єпархії в рамках ініціативи нашої митрополії «Добро об’єднує».
Зовсім скоро закінчиться Різдвяний піст, під час якого всі ми покликані до очищення свого життя від пороків і пристрастей. І слід пам’ятати, що ми постимо не заради слави між людьми і не заради дієти, а для того, щоб наблизитися до Бога, зробити Його центром свого життя, світлом і їжею для тіла і душі. Пропонуємо вашій увазі короткий нарис про піст і його мету, а також про свято Різдва і пов’язані з ним богослужіння.

Комментарии закрыты