Настало одно з довгоочікуваних свят, яке приносить з собою закінчення посту і багато веселих традицій— це тепле, не дивлячись на погоду, свято Різдва Господа Ісуса Христа. За традиціями в Одеській єпархії вечірнє богослужіння в Святвечір 6-го січня Високопреосвященніший митрополит Агафангел очолює в Свято-Успенському соборі, а Божественну літургію вранці 7-го січня звершує в Спасо-Преображенському кафедральному соборі.

Наступного дня після Різдва Господа Ісуса Христа, на честь святкування Собору Пресвятої Богородиці, в Свято-Троїцькому соборі Одеси була звершена святкова Божественна літургія, яку очолив правлячий архієрей єпархії Владика митрополит Агафангел.
Митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел та голова Одеської області Сергій Гриневецький взяли участь в передачі 20-ти кисневих концентраторів від Одеської єпархії Української Православної Церкви та Благодійного фонду «Покров і милосердя» — Одеському обласному очному шпиталю інвалідів війни, де розгорнуті ліжко-місця для хворих на COVID-19.
Увечері 8-го січня за багаторічною традицією Молодіжний відділ Одеської єпархії спільно з комунальним підприємством «Одесміськелектротранс» організували різдвяні акції на прикрашених яскравими гірляндами трамваях, які проїхали по вулицях Одеси.
10-го січня, в день пам’яті праведного Йосифа, Обручника Пресвятої Богородиці, — митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел звершив Божественну літургію в Свято-Успенському Одеському чоловічому монастирі… Святий Йосиф Обручник походив з роду царя Давида. У першому шлюбі у нього було чотири сини і дві дочки. Овдовівши, святий Йосиф жив в строгій стриманості. Вісімдесятирічним старцем святий Йосиф був обраний первосвящениками хоронителем дівоцтва Пресвятої Богородиці, що дала обітницю безшлюбності. Про втілення через Неї Сина Божого йому сповістив Ангел. Святий Йосиф був присутній при поклонінні пастирів Новонародженій Богодитині і при поклонінні Йому волхвів. За вказівкою Ангела він пішов з Матір’ю Божою і Богомладенцем Ісусом до Єгипту, рятуючи Їх від гніву царя Ірода. У Єгипті він жив з Дівою Марією і Богомладенцем, заробляючи на Їх прожиток працею тесляра. Помер святий Йосиф у віці близько ста років. Церква здійснює пам’ять праведного Йосифа Обручника двічі на рік — в дні Різдвяних святок, а також в Неділю святих праотців.
Новорічно-різдвяні свята здавна відзначали весело, шумно і обов’язково з піснями, які збереглися до наших днів і несуть в світ благу звістку — прославляють Богонемовля Христа і неодмінно бажають господарям благополуччя в наступаючому році. Команда Одеської єпархії УПЦ до свята підготувала великий музичний проект «Колядка на весь світ нас Об’єднала». Автором ідеї та натхненником цього проекту є архідиякон Андрій Пальчук, клірик Спасо-Преображенського кафедрального собору Одеси і незмінний ведучий інтернет-проектів єпархії. Завдяки його активному бажанню і творчій майстерності вийшов цей музичний кліп, який об’єднав сотні виконавців з різних міст і країн.

Сьогодні в Євангелії ми чули про те як Ісус Христос прийшов до Йордану, де Іоанн хрестив народ, і сказав, що Він теж прийшов хреститися. Бог відкрив Іоанну, Хто був той, хто підійшов до нього, і він вигукнув: «Мені треба хреститися від Тебе». Але Ісус відповів: «Не стримуй Мене, бо так повинні ми виконати волю Божу». При цих словах Він зійшов в воду, і коли Він занурився, то відкрилося небо і Святий Дух зійшов на Нього у вигляді голуба, почувся Голос Бога Отця: «Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав». Дивне видовище! Цар Всесвіту хрещається від раба, Творець морів і вод потребує води хрещення, Той Хто містить в руці всю тварь схиляється під руку Предтечі. І все — заради нас, людей! Бог умалюється паче всіх синів людських. Ось яка Христова любов. Ось у чому закон, ось у чому правда цієї любові. Любити ближнього можна не інакше і не раніше, ніж в нашому серці буде зневажено всяке самолюбство, всяка гордість. Той, хто не вміє миритися перед ближнім своїм заради його порятунку, хто не вміє забувати своєї особистості, коли справа йде про благо ближнього, той не має в собі духу істинного смирення, а де немає смирення, не може бути ніякої чесноти.

Комментарии закрыты