12-го червня митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив чин наречення архімандрита Паїсія (Шинкарьова) в єпископа Костянтинівського, вікарія Горлівської єпархії. Участь в нареченні також взяв митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел. Після чого Владика Агафангел співслужив Предстоятелю за богослужінням у Києво-Печерській Лаврі.
Ми молимося Божої Матері такими словами: «Вірую ж паки і сповідую Тобі бути сущу Богородицю, милосердя джерело, розрада тих, хто плачуть, стягнення загиблих, сильну і безперестанну до Бога Заступницю, зело люблячу рід християнський, і Споручницю покаяння». Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський 11-го червня, в день пам’яті ікони Божої Матері «Споручниця грішних», очолив Божественну літургію в храмі, освяченому на честь цього образу Пречистої Богородиці.
Понад 20 тисяч віруючих і духовенство з різних єпархій Української Православної Церкви звершили молитовне стояння біля Верховної Ради України та Адміністрації Президента, аби засвідчити свою приналежність до УПЦ та захистити канонічну Церкву від антиконституційних законів і дискримінації. Віряни передали народним депутатам і Президенту звернення з двома законопроектами для скасування антицерковних законів №2662 (закон про примусову зміну назви Церкви) і 2673 (закон для церковних рейдерів), які були прийняті за часів попередньої влади.
Хірург і духовний письменник, лауреат Сталінської премії з медицини. З травня 1946-го року — архієпископ Сімферопольський і Кримський, святитель Лука — за життя допомагав всім стражденним і хворим, і після смерті за його молитвами відбувається безліч чудес. 11-го червня, в день пам’яті святителя Луки, наша знімальна група побувала на престольному святі в одеському храмі, освяченому на честь святителя Луки та мучениці Валентини, розташованому на Лидерсовському бульварі.
На інтернет-ресурсах Молодіжного відділу Одеської єпархії продовжує виходити рубрика про тлумачення Святого Письма, яку ведуть представники молодіжних об’єднань одеських храмів. Перед Днем Святої Трійці свій виступ підготувала молодіжка Свято-Троїцького собору.
З благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, з 25-го червня по 5-те липня Відділ релігійної освіти і катехізації Одеської єпархії проводить міжнародну православну виставку-ярмарок «Літо Господнє». Місце проведення — Свято-Архангело-Михайлівський Одеський жіночий монастир. У ярмарку візьмуть участь монастирі та приходи Української Православної Церкви, майстри церковних ремесел з України, Греції, Боснії і Герцеговини, Сербії, Молдови. Будуть представлені духовна література, періодичні видання, ікони сучасних іконописців, шиття, церковні тканини, ювелірні вироби, кераміка, декоративні глиняні вироби; для дорослих і дітей відбудуться ознайомчі майстер-класи. Значне місце у виставці-ярмарку «Літо Господнє» займає духовно-просвітницька програма — у дні роботи виставки о 18:30 священики Одеської єпархії проведуть лекції «Серце Одеси Спасо-Преображенський кафедральний собор», «Церковне підпілля епохи гонінь», «Вчення про спасіння в Православ’ї, ісламі і індуїзмі», «Життя і творчість ієромонаха Серафима (Роуза)», на інші теми. Виставка-ярмарок «Літо Господнє» в Свято-Архангело-Михайлівському жіночому монастирі — з 25-го червня по 5-е липня, час роботи — з 9:00 до 19.00. Детальна інформація — на сайті yarmarka.org.ua.
8-го липня, напередодні дня вшанування «Тихвінської» ікони Божої Матері, з благословення Митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, пройде Хресний хід до Свято-Покровського скиту в селі Маринівка протяжністю 34 км. Початок Хресного ходу 8 липня о 6:00 ранку від храму «Володимирської» ікони Божої Матері по вул. Добровольського, 110. Після прибуття Хресного ходу в Покровський скит відбудеться всенічне бдіння, яке очолить митрополит Агафангел у співслужінні ієрархів і духовенства Української Православної Церкви. 9-го липня, в день пам’яті ікони Божої Матері «Тихвінська», в Свято-Покровському скиту о 9:00 буде звершена святкова Божественна літургія.
У день Святої Трійці важливо подумати, якими ж шляхами і засобами зручніше наповнити запашним єлеєм Духа Святого нашу сердечну лампаду. На це питання нам найкраще відповість, мабуть, преподобний Серафим Саровський: всякий піст, всяке моління, всяке добре діло, що здійснюється по природному спонуканню пожаліти, допомогти, втішити словом, — все це засоби до збирання, набуття в душі головного, невід’ємного від нас скарбу — благодаті Духа Святого, іскра Якого вперше засяяла в нашому розумі в день нашого власного хрещення.
Дорогі друзі, якщо ви боїтеся залишитися пустоцвітом в свято Святої Трійці, якщо вас лякає думка, що під час цієї радості зневіра і печаль своїм свинцем заполонять вашу свідомість, — негайно вдавайтеся до церковної медицини. Сповідайтеся начистоту, не приховуючи особливо тих гріхів, які ганебні і переважно порушують серцевий спокій. Приступайте, як словесні немовлята, до Святої Чаші — ця Чаша таємниче зображена на самій іконі Трійці кисті преподобного Андрія Радонезького (Рубльова). Долучаючись Пречистого Тіла і Крові нашого Спасителя, ми стаємо судинами Духа Святого, духа мудрості та розуму, поради й кріпості, духовного пізнання та благочестя і страху Божого.