25-го червня, в день тезоіменитства Блаженнішого Онуфрія, митрополита Київського і всієї України, Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський разом з сонмом ієрархів співслужив Предстоятелю Української Православної Церкви за Божественною літургією у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. Після завершення святкового богослужіння митрополит Агафангел від імені Священного Синоду, єпископату, синодальних установ, святих обителей, духовних шкіл, духовенства і віруючих УПЦ сердечно привітав Блаженнішого Владику з днем ​​Ангела.
У цей же день, 25-го червня, митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел з іншими архієреями УПЦ відвідав Свято-Троїцький собор столиці, де Блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив чин освячення накупольних хрестів. Храм споруджується в центрі Києва, біля спорткомплексу «Олімпійський», на місці зруйнованого в 1931-му році собору. Новий Свято-Троїцький храм повністю відтворює масштабний дореволюційний проект архітектора Євгена Єрмакова в неоруському стилі. Цегляна церква почала будуватися в 1911-му році, але через Першу світову війну і революційні події завершити будівництво не вдалося, і недобудований храм, як стверджують архівні джерела, за радянських часів розібрали на цеглини. Нове будівництво почалося в 2011-му році і триває досі при активній допомозі благодійників.

27-го червня, в неділю 1-у після П’ятидесятниці, Всіх святих, Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський звершив Божественну літургію в Свято-Успенському кафедральному соборі Одеси в співслужінні настоятеля собору протоієрея Іоанна Желіховського і соборного духовенства. За богослужінням була звершена дияконська хіротонія випускника Одеської духовної семінарії 2007-го року.

1-го липня, в день пам’яті святого праведного Іони Одеського, Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський звершив святкову Божественну літургію в Свято-Успенському Одеському кафедральному соборі у співслужінні вікарних архієреїв і духовенства міста.

8-го липня, з благословення митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, пройде Хресний хід до Свято-Покровського скиту в селі Маринівка. Початок Хресного ходу 8-го липня о 6-й годині ранку від храму Володимирської ікони Божої Матері на проспекті Добровольського,110. 9-го липня о 9-й ранку в літньому храмі Тихвінської ікони Божої Матері в Покровському скиту буде звершена святкова Божественна літургія. Владика митрополит Агафангел запрошує вірних взяти участь у Хресному ході.

Літо — час особливої радості, радості повноти життя. Саме в цю пору року, з благословення митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, в Одесі відбулася Міжнародна православна виставка-ярмарок «Літо Господнє». Захід організований Відділом релігійної освіти і катехізації Одеської єпархії і проходить на території Свято-Архангело-Михайлівського Одеського жіночого монастиря з 25-го червня по 5-те липня.

Коли ми молимося Пресвятій Трійці, то перш за все говоримо про Отця, що на небі, а що таке Батько? Це наше спорідненість, це Той, Хто нам споріднений найбільше. І що значить – «на небесах»? Тобто наша батьківщина знаходиться в іншому вимірі буття. Це в даному випадку тільки дуже глибокий образ, що у нас є інша родина. Нас пов’язує щось зі світом духу, тому ми гості, тому нам іноді буває незатишно в цьому світі, світ у злі лежить. Тим більше нам важливо закликати Святого Духа.
А Дух приходить, особливо коли ми разом. Тому ми збираємося в храмі, тому молимося разом, як можемо. І ось щонеділі ми відзначаємо малу Пасху, і ми якби знову все це переживаємо. І знову воскреслий Господь приходить до нас, як в Еммаус, коли Він прийшов до учнів і сказав: «Мир вам». Мир – це особливий стан благословення, особливий стан світу душі, близькості до Бога, і ось цей світ ми і просимо у Нього. Мир з Богом, мир між собою.
Тому сьогодні постараємося все змити – наші образи, наші прикрощі, наші тривоги і очікування, наші гріхи, наші тяготи. І будемо просити, щоб Господь нас зміцнив.

Комментарии закрыты