У 2021-му році хресний хід на честь Дня Хрещення Русі став наймасовішим за історію. 27-го липня, напередодні свята, після завершення молебню в Києві, на Володимирській гірці, Блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій разом з представниками Помісних Православних Церков, єпископатом і духовенством Української Православної Церкви очолив Великий Хресний хід з чудотворними іконами в Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру.
Пряму трансляцію урочистого молебню і Всеукраїнського хресного ходу здійснював телеканал «Інтер». Усього торжества Української Православної Церкви на честь Дня Хрещення Київської Русі висвітлювали 455 представників українських та зарубіжних ЗМІ.
У молитовному ході цього року взяли участь понад 350 тисяч(!) православних віруючих з 53-х єпархій УПЦ. І найголовніше — це не число людей, яке було величезним. Головне — це те, що всі ці люди не побоялися висловити вірність своїй Церкві в умовах тиску на Неї з боку можновладців і продемонстрували всьому світу, що вони — вірні Церкви в повному розумінні цього слова.
Масштабний хід пройшов центральними вулицями Києва від Володимирської гірки до Києво-Печерської Лаври, щоб після взяти участь в урочистому Всенічному бдінні. Хресний хід супроводжували мощі святого князя Володимира і чудотворні ікони Пресвятої Богородиці, які були доставлені в столицю: Почаївська та Зимненська чудотворні ікони Божої Матері — із заходу нашої країни, Святогірська ікона Божої Матері — зі сходу, Касперівська ікона Божої Матері — з півдня — і Любецька ікона Божої Матері — з північної частини України.
Єпископат і духовенство вже зібралися на площі перед Успенським собором Києво-Печерській Лаври щоби звершити Всенічне бдіння, а прихожани ще довго продовжували прямувати вулицями столиці з молитовними піснеспівами.

У День Хрещення Київської Русі Православна Церква вшановує пам’ять її хрестителя — святого рівноапостольного великого князя Володимира. 28-го липня Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський звершив святкову Божественну літургію в храмі на честь рівноапостольного князя Володимира і святої мучениці Людмили, розташованому на Французькому бульварі.

24-го липня в Свято-Іллінський Одеський чоловічий монастир для постійного зберігання прибула точна копія чудотворної ікони Пресвятої Богородиці «Троєручиця», яка була написана і освячена в Хіландарському Афонському монастирі. Зустріч ікони очолив Владика митрополит Агафангел. Напередодні дня вшанування чудотворного образу в Свято-Іллінському чоловічому монастирі було звершено Всенічне бдіння, а в святковий день 25-го липня — Божественна літургія.

З благословення митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела 23-го липня у Свято-Архангело-Михайлівському жіночому монастирі був відкритий притулок для людей, які постраждали від домашнього насильства. За даними Національної соціальної служби за минулий рік органи і установи, які протидіють домашньому насильству, зафіксували в цілому по Україні понад двісті тисяч звернень про насильство в сім’ї. У відкритті притулку в Одесі взяла участь міністр соціальної політики України Марина Лазебна. Притулок при жіночому монастирі розрахований на людей будь-якого віку, які постраждали в стінах рідного дому від своїх близьких.

25-го липня в смт Сарата віруючі попрощалися з настоятелем Свято-Покровського храму протоієреєм Миколою Аратовським. Глибоке співчуття рідним, близьким і всім прихожанам храму, в якому старанно звершував своє пастирське служіння спочилий отець Микола, передав митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел: «З глибоким болем в серці сприйнята сумна звістка про передчасну кончину протоієрея Миколи Аратовського, сміливого борця за Православну віру, чистоту Православ’я і церковної єдності. Пішов з життя добрий пастир канонічної, благодатної Української Православної Церкви, який в складний, доленосний для неї час, послідовно, принципово і безбоязно стояв на сторожі її єдності », — зазначив Владика митрополит.
З благословення Високопреосвященнішого митрополита Агафангела вікарій Одеської єпархії архієпископ Южненський Діодор звершив Божественну літургію, під час якої підносилися молитви про новопреставленого протоієрея Миколая. За богослужінням з урахуванням карантинних вимог в безлічі молилися члени Свято-Покровської громади, які залишилися вірними канонічному Православ’ю.
Нагадаємо, два роки тому в Сараті за підтримки посадових осіб та за участю представників інших конфесій відбулося грубе втручання в життєдіяльність церковної громади, в результаті чого колишній священик УПЦ, перейшовши в нову релігійну організацію ПЦУ, незаконними діями захопив будівлю Свято-Покровської церкви Сарати. Після цього громада Одеської єпархії під духовною опікою протоієрея Миколи Аратовського продовжила здійснювати приходську діяльність в маленькому, але затишному храмі.
Одеською єпархією, проектом «Добро об’єднує» був оголошений збір коштів для дружини отця Миколая матінки Ольги з дитиною, яка з діагнозом ковід, також як і покійний чоловік, потрапила в лікарню. Багато добрих людей надали підтримку, і ми вдячні всім, хто відгукнувся на заклик про допомогу.

Комментарии закрыты