У духовному серці Одеси, у величному Спасо-Преображенському кафедральному соборі, 19-го серпня одесити молилися Спасителю світу, Який преобразився на горі Фавор, щоб духовно зміцнити своїх учнів. Три апостоли зійшли разом з Христом на гору, там з’явилися старозавітні пророки Моісей та Ілія. Усіх осінила біла хмара, а з неї почувся голос: «Це Син Мій Улюблений, Його слухайте»… Про свято Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа дивіться в сюжеті програми ТЄО.

Українська Православна Церква молитовно відзначила річницю інтронізації свого Предстоятеля. 17-го серпня, в сьому річницю з дня інтронізації Предстоятеля Української Православної Церкви, Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський співслужив Блаженнішому Онуфрію, митрополиту Київському і всієї України за святковою Божественною літургією в Свято-Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської лаври.
Під час малого входу через увагу до архіпастирських праць Блаженніший Владика Онуфрій возвів у сан архієпископа Преосвященного Сергія, єпископа Болградського, вікарія Одеської єпархії.
Після завершення богослужіння митрополит Агафангел від імені Священного Синоду УПЦ, єпископату, духовенства і багатомільйонної пастви Української Православної Церкви привітав Блаженнішого Онуфрія з сьомою річницею інтронізації.
Також 17-го серпня відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви. Рішенням Священного Синоду архієпископ Овідіопольський Аркадій, вікарій Одеської єпархії, призначений керуючим Ровеньківської єпархії УПЦ. Вітаємо Владику архієпископа Аркадія з новим послухом і бажаємо допомоги Божої в архипастирських трудах!

13-го серпня, з благословення Високопреосвященнішого митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, вікарій Одеської єпархії архієпископ Южненський Діодор у співслужінні міського духовенства звершив панахиду в храмі святого рівноапостольного князя Володимира і мучениці Людмили — в другу річницю з дня упокоєння ктитора храму, мецената, Почесного громадянина міста Одеси Володимира Станіславовича Філіпчука. Після закінчення заупокійного богослужіння Владика Діодор освятив приміщення Музею пам’яті Володимира Філіпчука.

Архімандрит Константинопольського Патріархату Ніл (Адезі) став гостем чергового випуску проекту «Обличчя. 33 питання», який нещодавно вийшов на YouTube-каналі Одеської єпархії. У інтерв’ю обговорювалися важливі аспекти сучасного церковного життя, на питання глави Місіонерського відділу нашої митрополії відповів відомий в Європі учений, професор канонічного права, монах-афоніт, учень афонського старця Іосифа Ватопедського.

Навчання в семінарії дає вихованцям унікальну можливість долучитися до багатовікового духовного досвіду Православної Церкви. У Одеській духовній семінарії в серпні відбулись вступні іспити. Абітурієнти, які бажали здобути богословську освіту в найстарішому на півдні нашої країни духовному навчальному закладі, продемонстрували свої знання та навички перед приймальною комісією ОДС.

Організатори проекту Одеської єпархії «Добро об’єднує» продовжують отримувати листи по допомогу від різних людей, які опинилися в скрутних життєвих обставинах. Марія Колесник в свої 12 років зіткнулася з тяжкими онкологічним захворюванням, перенесла 2 операції на головному мозку в Інституті нейрохірургії імені А.П. Ромоданова. Зараз проходить курс лікування в Рівненській обласній лікарні, звідки і прийшов лист: адміністрація відділення онкогематології звернулася до організаторів проекту «Добро об’єднує» з проханням допомогти здійснити мрію онкохворої дівчинки — побувати на морі.

У сьогоднішньому євангельському читанні Бог пропонує нам те, що завжди звучить в дні найвищої духовної напруги протягом церковного року Великим пОстом. Коли ми читаємо: «Той, хто хоче йти за мною», — каже Христос, — той, хто хоче, — не той, хто заставлений, а хто хоче, добровільно і вільно — і ось далі одна важлива умова, що має відношення до нашого життя, — «нехай зречеться себе самого».
Тобто хай зречеться самого свого розуміння, своєї мудрості, своєї життєвої гріховної розважливості, своєї мирської філософії, де все кероване, якось зігріте, існує, тягнеться якось по цьому життю — ось це треба відкинути. Відкинути…
Але якщо цього не зробити — то не зможемо пройти по цій воді. Ми навіть наступити на неї побоїмося. Тому що у нас абсолютно інша, своя правда і розуміння про закони цього світу. А Бог пропонує це відкинути.
Давайте подумаємо про те, що зараз ми почули. Тому що для когось це — велика новина. А хтось взагалі так не звик жити. Амінь.

Category:

ТЕО

Теги:

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Комментарии закрыты