22-го серпня Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський очолив Божественну літургію в Свято-Успенському кафедральному соборі Одеси. У цей день Церква вшановує пам’ять святого апостола Матфія. З Діянь святих апостолів відомо, що апостол Матфій всюди супроводжував Ісуса Христа, слухав Його Божественне вчення, був свідком Його чудес і славного служіння Господа роду людському.
20-го серпня митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел взяв участь в урочистостях, присвячених Дню Незалежності України. Напередодні 30-ї річниці незалежності в Одесі відбулися урочисті збори та святковий концерт в Одеському академічному театрі опери та балету. На заході виступили керівники міста і області. З нагоди свята, а також за високі досягнення та професіоналізм видатним представникам Одещини були вручені почесні державні, регіональні та міські нагороди.
Владика Агафангел висловив подяку всім громадянам України, які за непрості десятиліття її незалежності залишаються вірними Богу і шанують історію нашої держави.
20-го серпня глава Фанару прилетів в Україну, зустрівся з вищими керівниками держави — Президентом, спікером Верховної Ради і прем’єр-міністром, а так же главою ПЦУ Єпіфанієм (Думенко). Але відмовився дивитися в очі людям, які постраждали від так званої «любові матері-церкви». Після низки численних протестів віруючих по всій Україні громадська спілка «Миряни» закликала прихожан Української Православної Церкви зібратися на молитовне стояння біля Верховної Ради.
Разом з одеськими паломниками, з благословення Високопресвященнішого митрополита Агафангела, в молитовному стоянні активну участь взяв хор Одеської єпархії «Миротворці». Який прийом влаштували патріарху Варфоломію тисячі прихожан храмів УПЦ, що з’їхалися з різних регіонів до столиці, — дивіться в сюжеті.
«Радуйся, Богородице Дево Млекопитательнице, милостию Твоею нас присно питающая». Вранці 24-го серпня Владика Агафангел звершив спів акафісту перед чудотворною іконою Божої Матері «Годувальниця» в Свято-Успенському Одеському Патріаршому чоловічому монастирі у співслужінні Високопреосвященнішого Віктора, архієпископа Арцизького і братії монастиря в священному сані.
Касперівська ікона Божої Матері — це святиня, яку з благоговінням шанують православні жителі Одеси, Херсона, Миколаєва, інших міст і братських церков. З набуттям цього чудотворного образу благочестиві християни вважають за необхідне прославляти Божу Матір в Касперівському образі Її, тим самим відповідаючи своєю старанністю на набуту Божу милість: хто влаштовуючи приділи і храми на честь Касперівської ікони, хто молячись за спеціальним богослужінням і в хресних ходах.
20-го серпня в Свято-Успенському кафедральному соборі митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел звершив традиційний спів акафісту перед чудотворною Касперівською іконою Божої Матері в співслужінні Високопреосвященнішого Діодора, архієпископа Южненського, Високопреосвященнішого Віктора, архієпископа Арцизького, а також духовенства Одеської єпархії.
19-го серпня 2021-го року Марфо-Маріїнська обитель сестер милосердя, яка заснована при храмі ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість», відзначила своє семиріччя з дня заснування. Ця громада милосердя була створена з благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, стараннями і працею настоятеля храму протоієрея Іоанна Горіа. За роки свого існування число сестер милосердя збільшилося настільки, що вони діють тепер не тільки в Одесі, але і в інших містах України.
Проект Одеської єпархії «Добро об’єднує» продовжує свою нелегку і, в той же час, богоугодну місію. На цей раз організатори проекту зустрічали в Одесі 25 дітей з Житомирської міської дитячої громадської організації «Все робимо самі».
Святість людини складається з двох начал: з дару Божого і з мужності, з вірності людини Богові. І тому святість не вимірюється досягненнями, а може вимірюватися тільки великодушністю людини і безмежною милістю Божою. Не існує значних і не дуже святих, а є тільки люди, які зуміли повністю віддати себе в руку Божу. Одним було дано зробити багато, іншим нібито менше. Імена одних відомі всім і кожному, імена деяких шануються дуже скромно. Одні сяють на весь світ, а інші, як мала лампада, горять перед лицем Божим і висвітлюють небагатьох.
Якби кожен, кого торкнулося слово Боже, відгукнувся би, сказав: Господи, як це чудово. І такий шлях простий і сповнений радості, сповнений світла, хоча вимагає він і мужності, і зречення від себе, і жертви. Який світ був би навколо нас, якби ми зуміли хоча б трішки світити в нашому середовищі, сяяти благодаттю і любов’ю, радістю і милосердям, строгістю подвигу, який робить людину подібною до Бога.