На минулому тижні правлячий архієрей Одеської єпархії відвідав південні райони митрополії. У період відвідування Болградського благочиння, Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, побував у багатьох храмах, де на його настанови очікувала численна паства. 18-го вересня Владика звершив всенічне бдіння у Свято-Покровському кафедральному соборі міста Ізмаїла, а вранці наступного дня очолив Божественну літургію в Свято-Пантелеімонівському храмі села Оксамитне. За богослужіннями митрополиту Агафангелу співслужив вікарій Одеської єпархії архієпископ Болградський Сергій.

20-го вересня Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський здійснив молебень в Свято-Димитріївському храмі села Дмитрівка Болградського району у співслужінні архієпископа Болградського Сергія, благочинного храмів Болградського округу протоієрея Стефана Турлак, настоятеля храму протоієрея Василя Петрова і духовенства Болградського благочиння.

У ході свого архіпастирського візиту 21-го вересня, в день святкування Різдва Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, звершив Божественну літургію в Свято-Різдво-Богородичному Олександрівському жіночому монастирі.

19-го вересня Церква вшановує пам’ять святих благовірних князів Петра і Февронії, Муромських чудотворців. На честь цього в храмі святих мучеників Адріана і Наталії на Французькому бульварі, де боковий вівтар освячений на честь благовірних князів Петра і Февронії, було звершено урочисте богослужіння, після якого на прихожан чекали святкова трапеза і концерт.

Добро об’єднує, і наша Церква продовжує нести соціальне служіння. З благословення митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела проходять благодійні акції в Координаційному центрі Одеської єпархії з надання гуманітарної допомоги, розташованому на Олексіївській площі. 22-го вересня тут знову пройшла акція на підтримку людей, які звернулися за допомогою до Православної Церкви — останньої надії для багатьох в цей непростий час.

З благословення митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, 3-го жовтня на сцені Андріївського подвір’я відбудеться спектакль Майстерні Олени Лазович «Краса, що рятує» — про дивовижну святу нашого часу мати Марію Скобцову. Панянка, красуня, ессерка і навіть терористка, мати трьох дітей, емігрантка, активна учасниця Французького опору, монахиня, бранка концтабору Равенсбрюк, жінка, яка віддала життя заради порятунку незнайомки — все це одна і та ж сама людина, мати Марія Скобцова. Шлях від модних салонів до вимушеної еміграції, від чернечого служіння до газової камери. Історія становлення особистості і розквіту святості. Мати Марія говорила: «Є два способи жити: абсолютно законно і поважно ходити по суші — міряти, зважувати, передбачати. Але можна ходити по воді. Тоді не можна міряти і передбачати, а потрібно тільки увесь час вірити». Вистава «Краса, що рятує» пройде на сцені Андріївського подвір’я по вулиці Пантелеймонівській, 58 — 3-го жовтня в 16:00 і 19.00.

Воздвиження Хреста Господнього являє собою зриме торжество Церкви Христової. Чим же перемогла Церква? Ясно одне – Вона перемогла своїм прикладом. Люди, віруючі в Христа, були добрішими, чистішими, сильнішими, більш мужніми за всіх інших. Язичники і невіруючі мимоволі дивилися на них, як на високий зразок наслідування. Сила наша, сила нашої Церкви Христової полягає в житті за заповідями Євангелія. Сила наша полягає і в тому, що Дух Божий повинен діяти через нас. Але часто і ми з вами, вважаючи себе християнами, говорячи про це людям, поруч з якими живемо, нехтуємо заповідями євангельськими, навіть не замислюючись. Задовольняємося тим, що раз на тиждень прийдемо в храм, постоїмо тут, час від часу прилучимося Святих Таїн, прийшовши на сповідь, в одне вухо послухаємо і скажемо, що грішні, і йдемо далі жити, як язичники. Якщо ми з вами забажаєм дійсно виконати волю Христову, якщо забажаєм дійсно отримати допомогу Божу, щоб стати християнами, Господь надасть нам рятуючий Хрест.
Його сила дана для кожного, кожен може отримати дар цієї благодаті і воскреснути: прокинутися і стати у багато разів сильніше духовно. Тому що Господь рятує нас Своєю нескінченною силою спокутування.

Category:

ТЕО

Комментарии закрыты