14-го жовтня, в день Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, в Свято-Покровському скиту в селі Маринівка Біляївського району відбулися урочистості з нагоди престольного свята. Очолив святкові богослужіння правлячий архієрей Одеської єпархії Високопреосвященнійший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський. Працями і молитвами Високопреосвященнішого Владики Покровська обитель була створена 6 років тому.

7-го жовтня делегація Одеської митрополії на чолі з Високопреосвященнішим митрополитом Одеським і Ізмаїльським Агафангелом, на запрошення правлячого архієрея Донецької єпархії Високопреосвященнішого митрополита Донецького і Маріупольського Іларіона, прибула на Донбас. 8-го жовтня, у день пам’яті святого преподобного Сергія Радонезького, Владика Агафангел звершив Божественну літургію у Свято-Сергіївському жіночому монастирі у Слов’янського районі Донецької області в співслужінні архієреїв Донбасу і архієпископа Польської Православної Церкви.

9-го жовтня митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел в супроводі митрополита Донецького і Маріупольського Іларіона відвідав скит Святогірської лаври в селі Адамівка. Скит освячений на честь святителя Іоанна Шанхайського і побудований на місці, де колись стояв будинок дворян Максимовичів — батьків святого Іоанна.

10-го жовтня в Свято-Успенській Святогірській Лаврі відбулися урочистості з нагоди 30-річчя Донецької єпархії Української Православної Церкви та 30-річчя архієрейської хіротонії митрополита Донецького і Маріупольського Іларіона, які очолив Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій.
За Божественною літургією в Успенському соборі обителі Предстоятелю співслужили: митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон, ієрархи Польської, Молдавської, Української Православних Церков і численні священнослужителі Горлівської, Донецької та інших єпархій УПЦ. За богослужінням молилися настоятельниці монастирів і численні паломники.

Кончину святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова згадує Православна Церква 9-го жовтня. Пам’ять про улюбленого учня Христа молитовно вшанували в місті Арцизі, в храмі, що відзначав свій престольне день. Святкову Божественну літургію очолив архієпископ Арцизький Віктор, вікарій Одеської єпархії.

Так само шанували пам’ять апостола Любові Іоанна Богослова в новому храмі, освяченому при Міжнародній академічній школі, де на святкове богослужіння зібралася одеська громада під заступництвом євангеліста Іоанна.

У понеділок, 11-го жовтня, Церква згадувала благовірного князя В’ячеслава Чеського. У цей день в храмі, спорудженому на території комплексу святої Марії Магдалини, було звершено святкове богослужіння. Божественна літургія проходила в молодому Божому домі, спорудженому на честь святого В’ячеслава, князя Чеського.

«І як хочете, щоб з вами чинили люди, так і ви чиніть з ними. І якщо любите люблячих вас, яка вам за те благодать? Люблять бо й грішники тих, хто їх любить. І коли добре чините тим, які вам роблять добро, яка вам за те благодать? бо те саме і грішники роблять. А коли позичаєте тим, від яких очікуєте повернення, яка вам за те благодать? Бо й грішники позичають грішникам, щоб одержати стільки ж. Тож любіть своїх ворогів, робіть добро, позичайте, не ждучи нічого і буде вам нагорода велика, і будете синами Всевишнього бо Він благ до невдячних і злих. Будьте ж милосердні, як і Отець ваш милосердний».
Слова, сказані Спасителем в недільному Євангелії, зачіпають самі основи нашого світогляду, основи наших взаємин з людьми. У них Господь дає нам чіткий орієнтир того, як нам потрібно будувати наші взаємини з людьми, мислити і діяти по відношенню до них, щоб нам слідувати за Богом. Ці слова йдуть в протиріччя з тим, до чого ми звикаємо ще з дитинства, живучі і виховуючись у світі, що відступив від Євангельської моралі.
У міру нашого дорослішання, кожен з нас засвоює ту духовну атмосферу, в якій існує цей видимий світ, з встановленими в ньому порядками, побудованими, перш за все, на любові людини до самої себе, на її особистій вигоді, на її особистому спокої, що найчастіше досягається за рахунок інших. Звідси у людини виникає любов до влади і насильства над іншими людьми, і все інше — різноманітність людських гріхів і пороків.

Category:

ТЕО

Теги:

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Комментарии закрыты