28-го листопада, коли Церква святкує пам’ять преподобного Паїсія Величковського, житіє та діяння якого позначилися на духовній історії сотні православних монастирів, — Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський очолив святкову Божественну літургію у Свято-Успенському Одеському чоловічому монастирі у співслужінні братії та духовенства міста.

Пам’ять видатного подвижника Божого та вчителя Церкви – святителя Іоанна Златоуста, архієпископа Константинопольського, святкують віруючі 26-го листопада. Слова Іоанна Златоуста звучать у всіх православних храмах. Його книги вивчають у багатьох країнах. Він прожив життя, повне подвигів та випробувань. Знав тишу монастирських келій і гуркіт величезних стадіонів, пройшов крізь бурі та землетруси, поневірявся морями та гірськими дорогами. На його проповіді, покинувши справи, поспішали мешканці великих міст. Ішли до нього за справедливістю, допомогою та зціленням. В одеському Свято-Успенському кафедральному соборі на святковій літургії у день пам’яті Іоанна Золотоуста побувала наша знімальна група.

1-го грудня у селі Холодна Балка Біляївського району Одеської області відбулося поховання протоієрея В’ячеслава Татаренка, який був настоятелем місцевого храму Трьох Вселенських вчителів та святителів Української Православної Церкви. З благословення митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, чин поховання очолив вікарій Одеської єпархії архієпископ Южненський Діодор. Йому співслужили священнослужителі 2-го міського округу, до якого належить храм Трьох святителів, та клірики Біляївського благочиння.
Від імені правлячого архієрея Владика Діодор передав співчуття дружині покійного отця В’ячеслава та численним прихожанам, які зібралися для поховання свого пастиря. Протоієрей В’ячеслав Татаренко відданий землі поряд із храмом Трьох Святителів, який зведений його старанними працями.

У пісні дні Церква закликає нас бути суворішими до себе і, водночас, більш милостивими до інших. У кожного поруч є та людина і навіть та сім’я, яким ваше пожертвування чи добре слово нададуть важливу допомогу. Іноді, щоб дійсно допомогти, треба зібратися всім разом. В Одеській єпархії у рамках проекту «Добро об’єднує» оголосили збір коштів на операцію багатодітній матері.

28-го листопада розпочався Різдвяний піст, який триватиме до 7-го січня і закінчиться святом Різдва Христового. Як зробити так, щоб Різдвяний піст був сповнений радістю, а не переживаннями на гастрономічні теми? Що таке взагалі піст, і для чого він потрібний людині? І, нарешті, чого ми чекаємо від будь-якого посту чи чого чекає від нас Господь у ці особливі покаяні дні? На ці запитання постарався відповісти наш кореспондент.

4-го грудня Церква святкує Введення в Храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці та Приснодіви Марії. Наведу вам слова Господні, які зараз мають особливо допомогти нам усвідомити критичний момент нинішнього нашого життя. «Так говорить Господь Саваоф: Зверніть ваше серце на ваші дороги. Ви сієте багато, а збираєте мало; їсте, але не в ситість; п’єте, але не напиваєтесь; одягаєтеся, але не зігрієтеся; заробляємо плату, але заробляємо для дірявого гаманця. Так говорить Господь Саваоф… Зійдіть на гору і носіть дерева, і будуйте храм; і Я буду вподобати йому, і прославлюсь, говорить Господь. Чекаєте багато чого, а виходить мало; і що принесете додому, то Я розвію. — За що? Говорить Господь Саваоф: За Мій дім, що в запустінні, тоді як ви біжете, кожен до свого дому. Тому небо закрилося і не дає вам роси, і земля не дає своїх дарів», — говорить Господь устами пророка Аггея.
Ми стоїмо на порозі Храму, і треба увійти в нього, ожививши у собі знання закону Божого, увійти виконанням обітниць, які ми вже принесли Богу. І не забудемо, що не одні правителі вершать долі країн і народів, але відповідальність за життя світу перед Богом лежить на всіх, кожному живому, який би малий він не був.
Милість Божа дає нам час для покаяння. Любов Божа терпить хворобу нашої зневіри. Господь чекає, щоби зібрати нас під крила Свої. Захочемо ж спасіння! Повернемося до Храму Божого і повернемо Богові храм нашого серця. І відкриються щедроти Божих милостей, закритими нашими гріхами, відкриється небо.
А Пресвята Діва, Богообрана Отроковиця, Дочка людська, яка вперше відкрила нам небо і стала Матір’ю страждаючому і хворому людству, завжди готова Своєю благодаттю підтримати, зміцнити і провести по життю, шляхом спасіння всіх, хто до неї вдається з вірою і любов’ю.

Комментарии закрыты