13-го грудня, у день пам’яті святого апостола Андрія Первозванного, Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, очолив святкову Божественну літургію у Свято-Успенському Одеському патріаршому чоловічому монастирі у співслужінні вікаріїв. Також цей день є святковим для Одеської духовної семінарії, адже святий апостол не перший рік невидимим чином покриває стіни духовної школи.

10-го грудня, в день шанування ікони Божої Матері Курська-Корінна «Знамення», Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський звершив Божественну літургію в одеському храмі на честь цього образу Богородиці, розташованому у мікрорайоні Черемушки.

11-го грудня в Одеській духовній семінарії пройшов круглий стіл на тему «Актуальні проблеми сучасного світового Православ’я». Захід відбувся з благословення Високопреосвященнішого митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела у рамках богословської дискусії Української Православної Церкви щодо наслідків дій Константинопольського патріарха Варфоломія. Раніше захід із цієї серії проходив у Харкові.
В Одеській духовній семінарії її викладачі виступили з доповідями на теми «Наслідки незаконного втручання Константинопольського патріарха у справи УПЦ у межах Одеської єпархії», «Догмат єдності Церкви у сучасній богословській полеміці», «Догмат про кафолічність Церкви на тлі титулування Константинопольського патріарха».
Митрополит Агафангел, вітаючи учасників круглого столу, у своєму виступі зазначив, що вторгнення Константинопольського патріарха Варфоломія в Україну в 2018-му році спровокувало кризу в Православ’ї, історично подібну до подій перед великим розколом християнства в XI столітті.

15-го грудня в Одеській єпархії Української Православної Церкви розпочалася друга сесія триденного пастирського форуму. Нагадаємо, перша сесія форуму відбулася 8-10 грудня, на неї зібралися близько 100 учасників. Наразі в Одесі зустрілися священнослужителі Білгород-Дністровського, Біляєвського, Ізмаїльського та Ренійського благочинь єпархії для обговорення нагальних питань життєдіяльності приходів, керівники єпархіальних відділів презентували напрацювання у всіх сферах церковної місії у сучасних умовах.
З вітальним словом до присутніх звернувся митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел: «Ми всі чудово розуміємо, що саме від нас сьогодні залежить майбутнє Церкви, – наголосив Високопреосвященніший Владика. — Наше суспільство роз’єднане, немає єдності та порозуміння, трагічний церковний та громадянський розкол поділяє народ України. Церква закликає всіх до національного об’єднання та примирення і є прикладом, моральної опорою для всіх у цей непростий час», — зазначив митрополит Агафангел.
Священнослужителі прослухали лекції про пастирську етику, діловодство та юриспруденцію, місіонерське служіння, єпархіальну комунікацію та інші. Наступного дня відбулися практичні заняття. Раніше своїми враженнями про реалізовану в Одеській єпархії ініціативу проведення пастирського форуму поділилися його перші учасники – священнослужителі Арцизького, Тарутинського, Южненського та Болградського благочинь.

18-го грудня – річниця світлої пам’яті одного із сучасних подвижників благочестя схиархімандрита Іони (Ігнатенко). Цього дня, з благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, щороку за панахидою молитовно вшановують його пам’ять.

«Допоможемо матінці Марії!» — із таким закликом організатори єпархіального проекту «Добро об’єднує» звернулися до небайдужих глядачів. У 2012-му році в сім’ї Настас у селі Фараонівка Саратського району трапилося горе – в автокатастрофі загинув годувальник та голова родини священик Адріан Настас.
Відтоді матінка Марія з трьома дітьми живуть одні й усі турботи, пов’язані з господарством та годуванням сім’ї, лягли на жіночі плечі. Матінка справлялася, але рік тому через погодні умови будинок затопило, вся побутова техніка вийшла з ладу і не підлягає ремонту. Тепер потрібно знову все придбати і влаштовувати свій побут. На жаль, матінка Марія не має фінансової можливості для цього.
Команда «Добро об’єднує» розмістила відео на сторінках Одеської єпархії у ютуб, фейсбук та інстаграм із закликом взяти участь у добрій справі та допомогти вдові священика, підтримати її сім’ю у тяжкій ситуації.
Фонд «Добро об’єднує»
Для фізичних осіб:
Privat Bank
5169330521251063
Для юридичних осіб:
Privat Bank
RAHUNOK UA753287040000026006054243484 EGRPOU 43611540

Людина так створена Богом, що вона у будь-якій діяльності шукає сенсу: життя, не наповнене метою і сенсом, не приносить людській душі радості. Подвійно важко людині, якщо до відсутності житейської мотивації та внутрішньої порожнечі додається смуга скорбот: мало того, що й так у душі було темно і не видно було ні світла, ні кінця тунелю, так на плечі ще звалюється той чи інший тягар у вигляді хвороб, втрати близької людини чи іншого випробування.
Навпаки, наскільки легше людині переживати життєві випробування, коли її душа просвічується небесним світлом: ті самі випробування вже відчуваються не настільки тяжкими, душа вже не панікує, а заспокоюється, адже вона у світлі все бачить, а не йде наосліп. І тут людина бачить, куди й навіщо йде, проходячи етапи свого життя.
Саме бачення мети та сенсу подій втішає в усіх складностях. Христос у Євангеліє каже: «Я Світло для світу.
Хто йде вслід за Мною, не буде ходити у темряві той, але матиме світло життя» (Iн. 8:12). Нехай же, дорогі брати і сестри, це божественне світло життя не залишає і нас, адже воно висвітлює життєвий шлях усім, хто його щиро шукає!

Комментарии закрыты