27-го грудня Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський взяв участь у черговому засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви, яке через складну епідеміологічну ситуацію проходило у дистанційному форматі.
На засіданні вирішувалися актуальні питання церковного життя та було підбито підсумки діяльності у 2021-му році. Так, Синодом було ухвалено рішення про підготовку та видання повної Біблії українською мовою. Підготовкою тексту Святого Письма українською буде займатись Київська духовна академія.
Також, згідно з рішенням Священного Синоду, у нашій Церкві щорічно 30-го вересня буде проводитися День молитви за сиріт і для цього затверджено відповідні молитовні тексти.
2021-й рік завершився для Української Православної Церкви з хорошими статистичними показниками: за минулий рік зросла кількість парафій та налічує 12 381 релігійну громаду; збудовано 22 храми замість захоплених представниками «ПЦУ»; у нашій Церкві налічується 260 монастирів, в яких подвизається 4 630 ченців, і за звітний період було створено 5 нових чоловічих обителей.

24-го грудня Православна Церква святкує день пам’яті святого преподобного Кукші Одеського. Сповідник та чудотворець Кукша вважається небесним покровителем міста Одеси. За традицією правлячий архієрей Одеської єпархії Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, очолив святкове богослужіння у Свято-Успенському Одеському чоловічому монастирі, де зберігаються святі мощі преподобного Кукші.

25-го грудня, у день пам’яті святителя Спиридона Триміфунтського, у храмі, освяченому на його честь, була звершена святкова Божественна літургія, яку очолив правлячий архієрей Одеської митрополії Високопреосвященніший Владика митрополит Агафангел в сослужінні архієпископа Болградського Сергія, вікарія Одеської єпархії.

Дві останніх неділі Різдвяного посту іменуються Неділею святих праотець і Неділею святих отець. У неділю 26-го грудня митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, соборно з духовенством Свято-Успенського кафедрального собору і паствою, молитовно вшанували пам’ять праотець – старозавітних праведників, які чекали на Спасителя, починаючи від першої людини Адама, і включаючи Сифа, Єноха, Ноя, царя Давида та інших. Ці давні люди відокремлені від нас тисячоліттями, однак мають до нас, теперішніх православних християн, пряме відношення.

27-го грудня, з благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, була проведена фінальна сесія пастирського форуму духовенства Одеської єпархії, в якому взяли участь священнослужителі 1-го,2-го,3-го Таїровського та цвинтарних округів.

У цій лествиці людських імен, які ми почули у недільній Євангельській оповіді, збережена для нас пам’ять не лише тих, хто досяг життям своєї святості, але й тих, хто йшов крізь гріх, пробивався крізь людську неміч і з темряви шукав світла, правди та святості . І не завжди людина здійснювала в житті свої шукання та мрії, але вона жила вірою, йшла до Бога, хотіла жити Богом.
І Христос з’єднався з людським родом, обравши у ньому не тільки праведних і святих. Він Сам, будучи спокушеним гріхом, знав міру людської немочі і слабкості і, подібний до людини у всьому, крім гріха, Своєю Божественною любов’ю всіх викупив Собою.
Своєю людською святістю Христос виправдав усіх: і тих, хто був Його тілом і кров’ю, і тих, хто народився від Нього духом. І Старий Ізраїль, що жив до Різдва Христового, і ми, Новий Ізраїль, що з’явився у світ разом з Різдвом Христовим під покровом Божої благодаті, об’єднуємося одними почуттями, «що в Христі Ісусі». І віра, надія та любов – головні з них. І саме ці почуття роблять усіх нас рідними та близькими всупереч простору та часу, що розділяє людей. Ці почуття можна назвати жагою Правди, жагою Бога.
“Приидите же вси, други наши, Христово Рождество верно предпразднуем ныне”. Поревнуємо новозавітним святим і старозавітним праведникам у їхній сильній спразі зустріти, побачити і прийняти Ісуса Христа народженого і, подібно до них, принесемо Йому свою любов і смирення, щоб убогі Ясла наших сердець стали улюбленими Яслами Богонемовляти Христа на землі.

Комментарии закрыты