2-го січня, у Неділю святих отець, Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський звершив Божественну літургію у Свято-Успенському Одеському чоловічому монастирі у співслужінні братії обителі в священному сані. У неділю перед Різдвом Церква відзначає Неділю святих отець – в Євангелії ми читаємо книгу спорідненості, чуємо родовід Спасителя і дізнаємося, що маються на увазі усі предки Спасителя за тілом, починаючи від Авраама до Пречистої Божої Матері та Обручника Іосифа, який не був батьком, але за законом, усиновив Його.
2-го січня у Свято-Покровському скиту Свято-Успенського Одеського чоловічого монастиря у селі Маринівка Біляївського району звершили чернечий постриг. Чин звершив правлячий архієрей єпархії митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел. Ієрарх Української Православної Церкви постриг насельника обителі у ченці з ім’ям Антоній.
3-го січня, після завершення полієлейного богослужіння, в Іллінському монастирі Одеси, з благословення митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, архієпископ Арцизький Віктор звершив постриг у велику схиму над насельником обителі архімандритом Ісакієм з нареченням імені Ісидор, на честь священномученика Ісидора пресвітера.
У Новорічну ніч з 31-го грудня на 1-е січня, за благословенням Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, у багатьох храмах Одеської єпархії відбулися богослужіння, за якими прихожани молитовно зустріли Новий 2022-й рік. На медіаресурсах Одеської єпархії велася пряма трансляція святкової Божественної літургії зі Свято-Іллінського Одеського чоловічого монастиря, яку очолив архієпископ Арцизький Віктор.
2021-й рік для Одеської єпархії Української Православної Церкви був насичений багатьма добрими справами, завдяки яким суспільство ще більше консолідувалося. Інформаційний відділ єпархії підготував відеозвіт про виконану роботу за минулий рік, у якому відображено проекти, що особливо запам’яталися православним одеситам.
Дивлячись на Божественне Немовля, що рятується втечею в Єгипет, і думаючи, з якими труднощами пов’язана була ця подорож і для Нього, і для Матері з праведним старцем, ми повинні сприйняти дух мужності та терпіння. Повинні проганяти від себе думку, яка вселяє нам: «Навіщо скорботи і напасті, адже вони невластиві нашій природі?» Ми повинні знати, що той, хто хоче працювати Господу і служити Йому, має, за словами премудрого Сираха, приготувати свою душу на спокусу.
Істинний християнин — це воїн і подвижник, якого за труди та подвиги його чекають спокій і нагорода, те, про що сказав апостол Павло: Не бачило того очей, не чуло вухо, і не приходило те на серце людині. Але де чекає? Не тут, землі, а там, на Небі. Тут же, за словами царя Давида — багато скорботи праведним і терпінням вашим рятуйте душі ваші, — говорить Господь.
Маючи на увазі все це, і ми нехай з терпінням здійснюємо свій подвиг спасіння, дивлячись на начальника і вчинителя віри, Господа Ісуса, Який, замість слави, що Йому належала, зазнавши втечі до Єгипту, не дбавши про приниження, таким чином пройшовши всі ступені принижень і , сів праворуч престолу величності на Небесах. Амінь.