Різдво Христове – велике свято для усіх християн. Цього дня у людину втілився сам Бог, Спаситель світу. За традицією, що склалася в Одеській єпархії, вечірнє богослужіння у Різдвяний святвечір, 6-го січня, Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський очолив у Свято-Успенському кафедральному соборі Одеси, а Божественну літургію вранці 7-го січня звершив у Спасо-Преображенському кафедральному соборі.

8-го січня Церква святкує Собор Пресвятої Богородиці, 9-го січня — пам’ять праведних Іосифа Обручника, Давида царя та Іакова, брата Господнього за плоттю. Цими різдвяними днями правлячий архієрей Одеської єпархії очолив богослужіння у Троїцькому соборі Одеси, в Іллінському та Успенському монастирях митрополії.

7-го січня, у день Різдва Христового, Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, привітав маленьких пацієнтів Одеської обласної дитячої клінічної лікарні з цим великим святом та передав подарунки до всіх дитячих лікарень міста.

Тривають благодійні акції у Координаційному центрі з надання соціальної та гуманітарної допомоги Одеській єпархії, розташованому на Олексіївській площі. 12-го січня тут знову надали благодійну підтримку людям, які звернулися до Православної Церкви – останньої надії для багатьох у цей непростий час. Понад 200 людей цього дня отримали продуктові набори, різдвяні подарунки та фінансову допомогу.

З 9-го по 16-е січня Відділ релігійної освіти і катехизації Одеської єпархії проводив Міжнародну православну виставку-ярмарок «Світло Різдва». До участі у виставці були запрошені монастирі та приходи Української Православної Церкви, іконописні майстерні, майстри церковних ремесел з України та близького зарубіжжя.

Цього року Одеська єпархія знову стала ініціатором проведення різдвяних яскравих парадів – 7-го січня відбувся парад різдвяних трамваїв, а 9-го січня головною вулицею Одеси пройшов святковий парад Різдвяних зірок.

«Будь пильний у всьому, переноси скорботи, чини справу благовісника, виконуй служіння твоє» — такі слова Апостола Павла чули ми сьогодні за богослужінням. В особі Тимофія апостол Павло звертається до кожного з нас. Апостол, передбачаючи свою мученицьку кончину у Римі, дає зрозуміти Тимофію, що той залишається наступником і продовжувачем його апостольського служіння. «Будь пильний», тобто уважний до всього, приведи овець у безпечне місце, як Добрий Пастир. «Переноси скорботи» — працюй, не шкодуючи себе у справі проповіді, будь готовий до труднощів.
«Здійснюй справу благовісника» — зроби, доведи до кінця покладену на тебе справу благовістя спасіння. «Виконуй служіння твоє» — виконай так, щоб совість твоя, і всі тебе знаючі сказали, що ти зі свого боку зробив усе, що всі твої сили виснажені на служіння і благовістя Істини.
Отже, наслідуватимемо Апостолу у справі служіння Господу, у справі спасіння наших душ, а також на благо наших ближніх.

Category:

ТЕО

Теги:

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Комментарии закрыты