Святе Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа ми святкуємо 19-го січня за новим стилем. Цього дня Церква згадує євангельську подію, коли пророк Іоанн Предтеча хрестив Господа Ісуса Христа у річці Йордан.

На святках Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський відвідав село Маринівку Біляївського району, де розташований Свято-Покровський скит Свято-Успенського Одеського чоловічого монастиря. У місцевому будинку культури для високих гостей було підготовлено святкову концертну програму. Її дорослі та юні учасники розповідали вірші, співали пісні та різдвяні колядки. Після завершення концерту Владика Агафангел привітав усіх із Різдвом Христовим та вручив маленьким мешканцям Маринівки святкові подарунки.

З благословення митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, 11-го січня на Соборній площі Одеси Відділ у справах сім’ї Одеської єпархії провів просвітницьку акцію для дітей та батьків. Перед початком акції відслужили молебень, потім відбулися майстер-класи з колядками та призами. Про цю акцію та про усю важливу та велику роботу відділу — у сюжеті наших кореспондентів.

9-го січня у рамках виставки-ярмарку «Світло Різдва» стартував традиційний цикл просвітницьких лекцій. Першу лекцію прочитав професор богослов’я, клірик храму св. мучениці Татіани протоієрей Димитрій Предеїн. Лекція називалася «Релігійне осмислення святкування Нового року у творчості протоієрея Олександра Меня, митрополита Антонія Сурожського та протопресвітера Олександра Шмемана».

Одним із завершальних заходів Міжнародної православної виставки-ярмарку «Світло Різдва» став показ вистави за мотивами О. Генрі «Дари волхвів». 14-го січня гості виставки та глядачі, які спеціально прийшли насолодитися грою молодих акторів, змогли побачити нове прочитання відомої різдвяної новели. Постановку представив молодіжний театр «Кристал» при Свято-Олексіївському храмі Одеси.

19-го січня на Хрещення Господнє, за традицією, православні християни йдуть до храмів для того, щоб набрати святої води у свій дім на весь рік. На наших очах Господь звершує велике та незрозуміле диво освячення води. Така освячена вода набуває особливих властивостей духовних, очевидних навіть для скептиків: вона не змінюється з часом, тоді як звичайна вода псується за кілька днів або тижнів.
Вічний Бог освячує воду, і вона стає непідвладною земному тлінню, вічний Бог хоче освятити і кожну людину, що складається з близько 80 відсотків з води і зробити її гідною вічності.
Через очевидне чудо освячення води Господь допомагає нам не впасти в маловірність і зрозуміти, наскільки цінніша для Нього сама людина, заради спасіння якої Він зійшов на Голгофу!
Будемо ж, дорогі брати і сестри, дбайливо ставитися до святої води, яку ми приносимо у будинки після свята Хрещення Господнього, а тим більше будемо бережні по відношенню до себе, до чистоти свого духовного та тілесного життя, бо за словами апостола Павла наші тіла є храмами Святого Духа, що живе в них (1 Кор.6:19).

Category:

ТЕО

Комментарии закрыты