З благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, 23-го січня у Свято-Успенському кафедральному соборі Одеси було звершено Божественну літургію з нагоди дня пам’яті священномученика Анатолія, митрополита Одеського. Богослужіння очолив вікарій Одеської єпархії архієпископ Южненський Діодор у співслужінні архієпископа Арцизького Віктора та архієпископа Болградського Сергія, а також духовенства міста.

25-го січня малу Пасху святкує храм святої мучениці Татіани, чию пам’ять шанує Церква цього дня. Храм освячений при Національному університеті «Одеська юридична академія», та у престольне свято, Тетянин день, тут завжди багато прихожан, викладачів та студентів.

12-го січня на виставці «Світло Різдва», організованій Відділом релігійної освіти і катехизації, відбулася лекція «Точки зростання. Діалог про християнське виховання у сучасному світі». Перед присутніми виступили настоятель храму ікони Божої Матері «Знамення» Курська-Корінна протоієрей Володимир Колесник та матінка, його дружина Надія, також сім’я педагогів-мирян Максимових, Андрій та Марія.

На медіаресурсах Одеської єпархії вийшов новий випуск програми «Емаус»: сіли і поїхали». Цього разу команда інформаційного відділу єпархії вирушила з Одеси до Черкаської області, у Свято-Троїцький Мотронинський жіночий монастир. Особливе розташування посеред лісу, незвичайний статут монастиря, чудові насельниці обителі та багато іншого – ви побачите у цьому випуску.

У недільному євангельському читанні за Божественною літургією ми чули оповідь про сліпця, який сидів біля воріт міста Єрихона і просив милостиню. Почувши, що повз нього проходить велике скупчення народу, він запитав «Що це таке?» Йому відповіли, що йде Ісус Назарянин. Сліпий почав голосно кричати: «Ісусе, сину Давидів! Змилуйся надо мною». Христос запитав сліпого, чого він хоче. Той відповів: «Господи! щоб мені прозріти». І Христос сказав йому: «Прозри! Віра твоя спасла тебе!»
Преподобний Антоній Великий, чию пам’ять вшановує Церква 30-го січня, говорив: «Браття, віритимемо в Господа нашого Ісуса Христа і будемо поклонятися йому. Підкорімо себе Йому і постараємося виконувати волю Його кожної миті .Будемо вірувати в Нього і поклонятися Йому, щоб царювати з Ним і у вічності насолоджуватися Його благами. Будемо вірувати в Нього від щирого серця і жити за заповідями Його, тому що «віра, якщо не має діл, мертва».
«Бійтеся відступу від віри, як початку всіх лих… Ті, хто надію складає на Господа, вони як Сіонська гора, яка не захитається, яка буде стояти повік!» Отже, наслідуватимемо святим, які показують нам яскравий приклад віри в Творця і Промислителя всіх Бога, щоб і нам здобути мир і вічне блаженство.

Комментарии закрыты