27-го березня, у Неділю третю Великого посту, названу Хрестопоклонною, Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський звершив Божественну літургію у Свято-Успенському кафедральному соборі Одеси у співслужінні духовенства собору.

30-го березня, у день пам’яті преподобного Олексія, людини Божої, митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел очолив соборне богослужіння у Свято-Олексіївському храмі міста Одеси. Перед початком богослужіння Владика Агафангел урочисто зустрів ікону Божої Матері «Достойно есть», написану майстрами на Святій Горі Афон для одеського храму на честь цієї ікони. Після літургії було звершено славлення перед образами Богородиці «Достойно есть», преподобного Олексія та поклоніння Животворящому Хресту Господньому.

З благословення митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, у рамках проекту #ДоброОб’єднує Одеська єпархія Української Православної Церкви у всіх своїх благочиннях продовжує активну гуманітарну місію допомоги нашим співгромадянам у складний час руйнівної війни. Протягом кількох тижнів в Ізмаїльському та Болградському благочиннях працюють гуманітарні центри, які надають допомогу нужденним та біженцям.

До Гуманітарного центру Одеської єпархії прибула допомога від православних та небайдужих людей з Берліна, які співчувають тяжкій ситуації у нашій країні. До центру передали крупи, дитяче харчування, інші види продуктів тривалого зберігання. Отриману допомогу розподілять серед біженців, що прибувають, а також серед малозабезпечених жителів Одеси та області.

У Білгород-Дністровському окрузі Одеської єпархії благочинний округу протоієрей Рустик Виходцев передав у дар дитячому відділенню багатопрофільної лікарні міста Білгорода-Дністровського дитячий електрокардіограф. Також у Білгород-Дністровському благочинні багатопрофільній лікарні міста передали у дар від румунського міста Тиргу Вікна та муніципалітету Онешти велику партію медикаментів, одягу та засобів гігієни.

З благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, у рамках проекту #ДоброОб’єднує, Одеська єпархія УПЦ готова приймати людей на тимчасове проживання у зв’язку з великим потоком біженців із територій, охоплених бойовими діями. Так, у Спасо-Преображенському жіночому монастирі у селі Борисівка Татарбунарського району уже готові кімнати для сімей, що шукають тимчасового притулку на безпечній території. Ігуменя Євпраксія розповіла, що обитель забезпечена продовольством та зможе нагодувати прибулих. Також матінка показала підготовлені житлові приміщення для 60 біженців і запросила до монастиря тих, хто залишився без крова.

Монастирі та багато храмів міста Одеси зараз щодня організовують годівлю для нужденних. Так, працями настоятелів, кліру та прихожан гаряче харчування можна отримати у Свято-Олексіївському храмі та у храмі ікони Божої Матері «Всіх скорботних радість», Свято-Успенському чоловічому монастирі, Архангело-Михайлівському жіночому монастирі, Свято-Пантелеімонівському чоловічому монастирі, при храмах на селищі Котовського. Разом ми зробимо набагато більше! У команді #Добро Об’єднує чекають кожного, хто може і хоче допомогти зробити цей світ добрішим!

Обителі нашої єпархії щодня приймають біженців під своє заступництво, надаючи житло сім’ям, що постраждали від війни, і опікуючи нужденних. Особливим служінням Свято-Архангело-Михайлівського Одеського жіночого монастиря у дні війни стала допомога людям, які не можуть далі доглядати своїх пухнастих домашніх улюбленців і передають котів і кішок у жіночу обитель, де їм забезпечують необхідний догляд. В обителі вже з’явилося зворушливе маленьке потомство, кошенят бажаючі можуть взяти додому. Також жіночому монастирю можна допомогти кормами для братів наших менших і просто вільними турботливими руками.

Незадовго до Своєї зради Іудою і розп’яттям Спаситель світу трохи відкрив таємницю майбутнього Своїм апостолам і послідовникам. Проходячи повз Єрусалимський храм з учнями, Христос сказав довгу промову, яка стосувалася як пророцтва про тяжке випробування християн у І столітті, так і в майбутні часи, аж до Його славного другого пришестя.
Дивлячись на храм, Спаситель сказав: «Істинно кажу вам: Не лишиться тут камінь на камені, який не був би перевернений.” І коли Він сів на горі Оливній, його учні приступили до нього насамоті й запитували: “Скажи нам, коли це буде і який буде знак Твого приходу й кінця світу?” Ісус у відповідь мовив їм: “Глядіть, щоб ніхто не звів вас. Багато бо прийде в моє ім’я, що будуть казати: Я – Христос, – і зведуть багатьох. Ви почуєте про війни та воєнні поголоски; глядіть же, не тривожтесь, бо треба, щоб це все сталося, але це не кінець ще. Народ бо на народ повстане й царство на царство. Голод, чума та землетруси будуть по різних місцях, та все це – початок страждання. Тоді видадуть вас на муки й уб’ють вас; вас будуть ненавидіти всі народи імени Мого ради. Багато тоді спокусяться і видаватимуть один одного й будуть ненавидіти один одного. Чимало лжепророків устане і зведуть багато людей. Через те, що розбуяє беззаконня, любов багатьох охолоне. Але хто витримає до останку, той спасеться» (Мф.24:1-13).
Ми ще не стали сучасниками пришестя у світ антихриста, який би одноосібно правив усім світом і вимагав собі поклоніння, а, як ми знаємо з Одкровення апостола Іоанна Богослова, пришестя Христа буде лише після явного приходу у світ антихриста. Але ми, однозначно, уже стали свідками того, як у багатьох охолола любов, чому причиною є множення беззаконня!
Згадаймо ж, дорогі брати і сестри, про закон Божий, станемо на непростий шлях його виконання і тоді знову прийде у наші душі любов, а за нею і мир, якого так усі жадають і про який так багато сьогодні говорять!

Category:

ТЕО

Комментарии закрыты