У Греції, де у лісових пожежах загинули десятки людей, оголошений триденний траур. За останніми даними, стихійне лихо забрало життя 81 людини. Щонайменше 187 осіб, в тому числі 23 дітей, отримали поранення. Кількість зниклих безвісти досі невідома, кількість загиблих вже перевищила число жертв пожежі на Пелопоннесі 2007 року, яка забрала життя 70 людей і була однією з найгірших в історії.

У східній частині Аттіки справжнє пекло. Сотні будинків і автомобілів спалені. Все було в клубах диму і в тумані. Навколо стояв жахливий запах. Більшість із загиблих були туристами, які намагалися знайти якесь укриття. Незабаром після цього поліція закрила доступ в цей район для всіх крім рятувальників. Найбільше загиблих виявлено в Маті — селі, розташованому в 40 км на північний схід від Афін. Село було відрізане від доріг стіною вогню; ті, хто намагався виїхати з зони лиха, згоріли в машинах, ті, хто залишився, були настигнуті вогнем у себе вдома. За словами рятувальників деякі люди потрапили у вогняну пастку у 30 метрах від води і померли в обіймах.  Вони намагалися врятуватися, але, на жаль, ці люди та їхні діти не встигли. Інстинктивно, розуміючи, що кінець наближається, вони обнялися. Уряд Греції звернувся до інших європейських країн з проханням допомогти з пожежниками і вертольотами. Кілька країн, в тому числі Італія, Польща і Франція, направили в Грецію пожежну авіацію, машини і пожежників. Прем’єр міністр Греції Алексіс Ципрас оголосив триденну національну жалобу за жертвами пожеж, що раніше охопили передмістя Афін. У своїй промові Ціпрас висловив глибоку повагу роботі пожежників, військово-морських сил, добровольців і всіх тих, хто допомагає в рятувальних операціях. Прим,єр закликав країну об,єднатися навколо трагедії.

Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас

Сьогодні Греція сумує, і в пам’ять про тих, кого ми втратили, ми оголошуємо триденну жалобу. Країна переживає невимовну трагедію. Десятки життів були загублені, і це нестерпно для кожного з нас, але в першу чергу для сімей, які втратили своїх коханих.Але ми не повинні дозволяти жалобі придушити нас, тому що це час для боротьби, для єднання, для відваги і, понад усе, для згуртованості.

  Температура повітря в Греції в найближчі дні знову підніметься, і у грецької влади залишається все менше часу, щоб зупинити поширення пожеж. Причини якої поки невідомі. Прокурори Верховного суду почали розслідування. Деякі представники влади не виключили, що пожежі були викликані підпалами. За словами представника уряду Дімітріса Цанакопулоса, лісові пожежі почалися одночасно в трьох місцях неподалік від Афін. Афіни звернулися до США надати їм безпілотники, щоб відстежувати «підозрілі пересування.

 

 

Комментарии закрыты