Ми є та інформація, яку ми споживаємо. А тому інформаційна гігієна сьогодні важлива, як ніколи раніше, — і, як ніколи раніше, її бракує нашому суспільству. Про це говорили на круглому столі за підсумками реалізації навчально-практичної програми з протидії «мові ворожнечі» в ЗМІ.

Анатолій Бойко, голова Комітету виборців України в Одеській області

И на наш взгляд, очень много в нашем общении и в том информационном контенте, который мы потребляем, так называемого «языка вражды». Кроме этого, крайне мало уделяется этому внимания. И практически никто этот вопрос не поднимает.

На заході озвучили і найчастіші теми, в обговорюванні яких засоби масової інформації використовують «мову ворожнечі».

Анатолій Бойко, голова Комітету виборців України в Одеській області

Я могу назвать два основных направления, которые наиболее часто у нас присутствуют. С одной стороны это этно-национальное направление, связанное с различными национальностями, которые общество считает повинными в различных бедах самого общества. И направление, или такой кластер, который связан с конфликтом на востоке.

Навіть коли наші вислови здаються нам максимально справедливими, необхідно пам’ятати, що, користуючись мовою ворожнечі, ми допомагаємо нашим ворогам боротись проти нас самих. І першим кроком відходу від такої тенденції має стати усвідомлення цієї проблеми кожним членом українського суспільства, кажуть організатори заходу. Аби проілюструвати стан сучасних українських ЗМІ, з 22 по 29 грудня в бібліотеці Грушевського проходить виставка плакатів «Довіряй, але перевіряй», де представлені роботи-роздуми митців про стан медіа загалом та медіа-грамотність в українському суспільстві. Адже критичне ставлення до ЗМІ — це те, чому українцям слід навчитися якомога швидше.

Комментарии закрыты